Сім основних факторів ризику розвитку діабету 2 ступеня

загрузка...

Можна виділити безліч факторів ризику розвитку діабету 2 ступеня . Деякі фактори пов’язані з генетичною схильністю до цього захворювання, тому не в наших силах на них вплинути, але інші все ж можна уникнути і запобігти розвитку діабету 2 ступеня. Отже, які ж це фактори і як ми можемо їх уникнути?

Ожиріння

Головний фактор розвитку діабету 2 ступеня — зайва вага і ожиріння. Надмірна вага означає підвищення резистентності до інсуліну, оскільки жир порушує здатність організму використовувати інсулін. За даними дослідження, проведеного американськими вченими, кількість страждаючих ожирінням дітей в США зросла втричі порівняно з 1980. Відповідно збільшилась і кількість дітей, у яких діагностовано діабет 2 ступеня.

Малорухливий спосіб життя

У звіті начальника медичного управління США про фізичну активність і здоров’я (США, 1996) говориться, що «малорухливий спосіб життя надзвичайно шкідливий для здоров’я і винен у зростаючої проблеми ожиріння». Пасивний спосіб життя часто супроводжується ожирінням і призводить до розвитку діабету 2 ступеня. В м’язових клітинах розташовано більше рецепторів інсуліну, ніж в жирових клітинах, тому регулярні заняття спортом можуть знизити резистентність до інсуліну. Активний спосіб життя також сприяє пониженню рівня цукру в крові, так як підвищує ефективність інсуліну.

Неправильне харчування

Приблизно 90% хворих на діабет 2 ступені страждають ожирінням. Неправильне харчування в кінцевому підсумку призводить до ожиріння. Надмірне споживання жирів і простих вуглеводів і недостатнє споживання білків і клітковини в чималому ступені сприяє розвитку діабету. Раціональне харчування може запобігти розвитку діабету 2 ступеня і полегшує його лікування.

Генетична схильність

На думку лікарів, підвищеному ризику розвитку діабету 2 мірою схильні люди, у сім’ї яких вже були випадки цього захворювання. Однак генетична схильність до діабету 2 ступеня ще не означає, що вам не минути цього захворювання. Визначальну роль у розвитку діабету відіграє спосіб життя.

Літній вік

Як не сумно, але це факт: чим старше ми стаємо, тим більше схильні до ризику розвитку діабету 2 ступеня. З віком схильність до діабету зростає навіть у струнких і худих людей, які все життя стежать за своєю вагою. На думку вчених, це пояснюється тим, що підшлункова залоза старіє разом з нами, і вже нездатна як слід «прокачувати» інсулін. Крім того, старіння клітин організму підвищує їх резистентність до інсуліну.

Гіпертонія і високий рівень холестерину в крові

Гіпертонія і високий рівень холестерину в крові — ключові фактори ризику розвитку багатьох серйозних захворювань, зокрема діабету 2 ступеня. Внаслідок гіпертонії і високого рівня холестерину не тільки руйнуються кровоносні судини, але і порушується обмін речовин, що в поєднанні з ожирінням, жирним харчуванням і нехтуванні заняттями спортом дає невтішну картину. Метаболічний синдром підвищує ризик розвитку серцевих захворювань, інсульту і діабету.

Перенесений гестаційний діабет

Гестаційний діабет діагностують приблизно у 4% всіх вагітних жінок. Він починається з того, що гормони плаценти підвищують резистентність до інсуліну у матері. У багатьох жінок, під час вагітності перенесли гестаційний діабет, згодом розвивається діабет 2 ступеня. Крім того, діти в цьому випадку також схильні до підвищеного ризику розвитку діабету у подальшому.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.