Сім небезпечних ознак при вагітності

Як визначити, які симптоми при вагітності нормальні , а які свідчать про небезпеку? Деякі майбутні матері впадають у паніку і біжать до лікаря при найменших больових відчуттях. Інші можуть ігнорувати небезпечні симптоми, вважаючи, що це нормально. Як визначити, які симптоми у вагітних є приводом для термінового звернення до лікаря, а які можуть почекати до наступного планового огляду? Всі фахівці сходяться в тому, що краще зайвий раз перехвилюватися, ніж пропустити небезпека. Якщо сумніваєтеся, телефонуйте лікареві.

Кровотеча на будь-якому етапі вагітності

Кровотеча може сигналізувати про різні проблеми. Сильна кровотеча, біль у животі і спазми на ранній стадії вагітності можуть вказувати на позаматкову вагітність. Цей стан може бути смертельно небезпечним.

У першому і на початку другого триместру сильна кровотеча і спазми можуть вказувати на викидень. У третьому семестрі ці ж симптоми можуть виникнути через розрив плаценти.

Якщо під час вагітності у вас почалася кровотеча, не роздумуйте, негайно звертайтеся за медичною допомогою.

Сильна нудота і блювота

Нудота і блювання настільки сильні, що вам нічого не вдається утримати, можуть призвести до зневоднення і нестачі поживних речовин. Це може стати причиною дефектів розвитку плоду або передчасних пологів.

Лікар може призначити вам безпечні препарати проти нудоти, а також порадити продукти, які будуть краще засвоюватися, щоб забезпечити вас і дитину всім необхідним.

Помітне зниження рівня активності дитини

Якщо дитина раніше постійно штовхався, а тепер ворушиться набагато менше, це може свідчити про те, що він отримує недостатньо кисню і поживних речовин з плаценти. Щоб визначити наявність проблеми, ви можете випити холодної води або з’їсти щось, а потім лягти на бік і перевірити, чи почне дитина рухатися.

Ви можете спробувати підрахувати кількість ворушінь і поштовхів дитини за певний період часу, але для цього треба знати, як часто це відбувалося раніше. Дуже приблизна оцінка нормальної активності — десять або більше поштовхів за дві години. Якщо їх менше, звертайтеся до лікаря, він зможе визначити, чи все нормально з дитиною

Сутички на початку третього триместру

Сутички можуть бути ознакою передчасних пологів. Але це можуть бути і так звані хибні перейми (вони слабкіше справжніх, неритмічність і проходять з часом, а не посилюються). Проте краще не ризикувати здоров’ям дитини, і якщо вам здається, що почалися перейми, телефонуйте лікареві. Якщо час для пологів ще занадто раннє, лікар зможе запобігти передчасні пологи.

Відійшли води

Якщо ви відчуваєте виділення великої кількості рідини, ймовірно, це відійшли води. Іноді цей симптом можна переплутати з нетриманням сечі (виникає через тиск збільшеної матки на сечовий міхур). У цьому випадку постарайтеся сходити в туалет і звільнити сечовий міхур. Але якщо рідина продовжує виділятися, терміново звертайтеся до лікаря.

Постійна сильний головний біль, біль у животі, проблеми із зором і набряки в третьому триместрі

Ці симптоми можуть вказувати на прееклампсію. Це небезпечний стан, який можна визначити по високому тиску і підвищення рівня білка в сечі, зазвичай воно виникає після двадцятого тижня вагітності. При своєчасному зверненні лікар може допомогти впоратися з цим станом.

Симптоми грипу

У вагітних жінок вища ймовірність захворіти на грип під час епідемії — через більшого навантаження на імунітет. Крім того, у вагітних жінок більша ймовірність ускладнень.

Звертайте увагу на такі симптоми, як підвищення температури, кашель, біль у горлі, нежить, чхання, нудота, діарея. У такому стані не варто бігти в поліклініку, щоб не заражати інших. Викличте лікаря додому. Крім того, вагітним жінкам рекомендується робити щеплення від грипу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.