Сім найпоширеніших міфів про хворобу Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера є одним з найстрашніших захворювань . Повільно, крок за кроком, вона позбавляє людину пам’яті, і на сьогоднішній день вона невиліковна. Також враховуючи той факт, що населення планети старіє, не можна сказати, що схильність до цього захворювання зменшується.

Засоби масової інформації рясніють статтями про причини, симптоми і способи профілактики цього захворювання. Але багато хто з них не відображають повної картини цього явища.

Нижче наведено сім найпоширеніших помилок з приводу хвороби Альцгеймера і те, що насправді ховається за ними.

Міф перший

 • Незначна втрата пам’яті — цілком нормальне явище.
 • І це дійсно так, адже багато хто з нас вже не можуть похвалитися тієї гостротою пам’яті, якої ми володіли у минулому. Але дуже важливо розуміти різницю між пам’яттю, яка перевантажена інформацією і станом, який є втратою пам’яті. Настає момент, коли потрібен якийсь час, щоб згадати ті чи інші речі, але в кінцевому підсумку людина відновлює їх у своїй пам’яті — і це не втрата пам’яті, а вікові її зміни, які наздоганяють практично кожного з нас.

 • Чого дійсно варто боятися?
 • Тривогу коштувати бити тоді, коли відбуваються зміни в процесі мислення. Якщо ви забуваєте такі речі як імена найближчих людей, якщо ви не в змозі займатися тим, що легко робили раніше і причиною тому проблеми з пам’яттю — вам слід негайно звернутися до фахівця.

  Міф другий

 • Фізична і розумова навантаження, а також дотримання дієти може запобігти появі хвороби Альцгеймера.
 • Не дивлячись на те, що в пресі всіляко пропагують здоровий спосіб життя, стверджуючи, що він є одним із способів уникнути цього захворювання, на сьогоднішній день наукою це не доведено.

  Однак дослідження показали, що вживання здорової їжі, регулярні аеробні навантаження і розумові вправи у вигляді ігор, пазлів і головоломок знижують вірогідність захворювання хворобою Альцгеймера. Також варто відзначити той факт, що в деяких випадках подібні позитивні зміни в способі життя можуть уповільнити симптоматичний прогрес у людей, вже страждаючих цим захворюванням.

  У той же час подібний ефект — суто індивідуальне явище. Ледачі ненажери можуть насолоджуватися життям, але, в той же час, вегетаріанець-марафонець може стати заручником страшної хвороби.

  Ще більшу плутанину вносить спроба розібратися в причинних зв’язках і їх взаємодії. Здоровий спосіб життя, який нібито знижує ймовірність захворювання, — з іншого боку не можна стверджувати зі стовідсотковою впевненістю, що саме здоровий спосіб життя є головним профілактичним методом.

  Люди, які ведуть здоровий спосіб життя також можуть володіти і іншими особливостями організму які працюють на них. Але абсолютно точно можна стверджувати одне-здоровий спосіб життя не панацея від хвороби Альцгеймера.

  Виходячи з вище описаного, анітрохи не применшує важливості здорового харчування, фізичної та розумової активності, а також прихильності до близьких людей. Навіть якщо це не рятує від хвороби, це, безсумнівно, важливо для кожної людини і робить його життя тільки краще.

  Міф третій

 • Хвороба Альцгеймера — недуга літніх людей.
 • Дійсно, вік — один з основних факторів ризику. З восьми чоловік старше 65 років як мінімум один страждає цим захворюванням.

  Але також є випадки, коли хвороба Альцгеймера діагностували у людей молодше 65 років. Правда, це досить рідкісне явище. У практиці описані випадки, коли хвороба наздоганяла і в 20 років, хоча хворобою Альцгеймера з раннім початком вважають діагноз поставлений людині в 40-50 років. У переважній більшості це випадки, зумовлені генетикою.

  Міф четвертий

 • Хвороба Альцгеймера — генетично обумовлене явище.
 • Існують генні мутації, пов’язані з хворобою Альцгеймера. Але природа цього захворювання набагато глибше і складніше, і її не можна пояснити тільки лише наявністю мутованого гена.

  Наприклад, ген аполіпопротеїну E — він існує в декількох варіаціях, одна з яких відповідає за ризик захворювання хворобою Альцгеймера. Але не кожен носій такого варіативного гена ризикує захворіти, так само, як і не будь вже страждає цією хворобою володіє цією варіацією гена. Варто відзначити, що це лише один з генів, які пов’язують з хворобою Альцгеймера.

  Таким чином, стає цілком зрозуміло, що безглуздо звинувачувати в усьому одну лише генетику.

  Дійсно, в деяких сім’ях у багатьох поколіннях хвороба діагностується в одному і тому ж віці, проте генетику не можна розглядати як вирішальний чинник.

  Дослідження в цій області продовжуються. Але слід пам’ятати одне: ні один з генів, пов’язаних з хворобою Альцгеймера не може вирішувати долю, головний фактор ризику — це літній вік.

  Міф п’ятий

 • Причиною хвороби Альцгеймера є депресія.
 • Депресія може бути ранньою ознакою цього захворювання, але немає доказів того, що вона є безпосередньою причиною хвороби Альцгеймера.

  Депресія досить поширене явище, люди різних віків страждають від цього. Але не кожен, що страждає депресією, хворий. Явного зв’язку між цими речами немає.

  Ступені депресії можуть бути різними. У хворих хворобою Альцгеймера спостерігаються легкі форми, в той час як у людей, що не страждають цим захворюванням, можуть спостерігатися більш тяжкі прояви депресії. Серед хворих хворобою Альцгеймера вкрай рідко зустрічаються люди з суїцидальними схильностями.

  Міф шостий

 • Придбане недоумство і хворобу Альцгеймера — одне і те ж.
 • Придбане слабоумство — це збірний термін, який застосовується при описі випадків втрати пам’яті, які викликані змінами в мозку. Хвороба Альцгеймера — одна з найпоширеніших форм набутого недоумства, але далеко не єдина. Придбане слабоумство не завжди супроводжується хворобою Альцгеймера і навпаки.

  Існує більше 70 причин, які призводять до придбаного недоумства: інсульти і удари, хвороба Паркінсона, хвороба дифузних тілець Леві, атрофія Піка і багато інших.

  Міф сьомий

 • Дієтичні харчові добавки захищають мозок.
 • Немає жодних доказів, що дієтичні харчові добавки запобігають появі хвороби Альцгеймера. У всякому разі, добавки, які проходили різні спеціальні тести, не були визнані фахівцями як засіб профілактики цієї недуги.

  До складу протестованих добавок входили риб’ячий жир, екстракт гінкго-білоба і підвищена доза вітамінів. Вплив інших добавок настільки докладно не вивчалось.

  Завжди повідомляйте лікарю про всі харчові добавки, які ви приймаєте, а також про будь-які проблеми з пам’яттю, які у вас можуть бути.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.