Сім дивовижних фактів про майбутніх батьків

Більшість жінок, дізнавшись про свою вагітність, мають хоча б мінімальне уявлення про те, що їх очікує в протягом наступних кількох місяців. Вони знають про гормональні перепадах, про те, як зміниться їхнє тіло, про ранкової нудоти, невгамовному апетиті та інших «принади» очікування дитини. Але в якому становищі опиняється майбутній батько, із здриганням спостерігає, як у його другої половини росте живіт? Відводиться йому роль простого глядача, участь якого обмежується підтримкою, як це здається на перший погляд? Зовсім ні.

На думку психіатрів, чоловіки переживають вагітність своєї подруги набагато сильніше, ніж ми можемо собі уявити. Дослідження підтверджують наші давні підозри: завдяки структурі головного мозку і гормонам чоловіки бачать світ зовсім інакше, ніж жінки. Всі етапи життєвого циклу чоловіки переживають по-іншому. І виявляється, що за дев’ять місяців очікування дитини, коли вся увага приділена майбутньої матері, майбутній батько аж ніяк не розслабляється. Перетворення з чоловіка, не обтяженого сімейством, в батька дається йому дуже і дуже нелегко, як емоційно, так і фізично. Нові дані про особливості роботи мозку майбутніх батьків дали нам можливість зробити несподівані висновки про те, чого слід очікувати від вашого партнера, коли ви чекаєте дитину.

Він стає дратівливою

Ваш чоловік був у нестямі від радості, коли дізнався про те, що стане батьком, але незабаром його захоплення змінилося похмурою дратівливістю. На щастя, це тимчасово: за спостереженням психологів, у майбутніх батьків почуття тривожності і дратівливості досягає піку приблизно на восьмий-десятому тижні вагітності їх подруг. Чому? Та тому що жінка підозрює про свою вагітність задовго до того, як її підозри підтвердяться, тобто у неї є час для психологічної адаптації, деяка фора в порівнянні з чоловіком, якому також потрібен час (приблизно місяць-півтора), щоб усвідомити себе батьком і пристосуватися до нової ролі. Жінки дітородного віку, особливо готові до зачаття, підсвідомо відзначають найменші ознаки вагітності, так як орієнтовані, налаштовані на народження дитини. Вони регулярно перевіряють груди — не збільшилася чи груди в розмірі, чи не стала більш чутливою — намагаються не споживати шкідливих продуктів, утримуються від алкоголю і намагаються позбутися від інших шкідливих звичок — «на всякий випадок». Так що до того часу, коли її очікування підтверджуються, жінка вже психологічно готова стати матір’ю, і чоловік в цьому відношенні дещо «відстає». Це величезна зміна в житті, і цілком природно, що первісна ейфорія у чоловіка нерідко змінюється дратівливістю (це вираз страхів і тривог), адже він опинився в ситуації, яку більше не контролює. Але ці почуття поступово йдуть на спад, коли нормалізується гормональний фон. Так, у майбутнього батька теж скачуть гормони.

Його настрій змінюється сто разів на день

Дивно, але виявляється, що гормональний фон змінюється не тільки у майбутньої матері. Науці давно відомо, що під час вагітності рівень гормонів естрогену і прогестерону у жінки підвищується майже в три рази, але, як недавно з’ясувалося, гормональний дисбаланс спостерігається і у чоловіка — батька дитини. Через потові залози майбутньої матері виділяються феромони, під дією яких в організмі чоловіка знижується вироблення чоловічого гормону тестостерону і збільшується вироблення «материнського» гормону пролактину. Ця гормональна «карусель» стимулює батьківські інстинкти чоловіки. По суті, в його мозку відбуваються такі ж зміни, як і в період статевого дозрівання, коли з хлопчика він перетворювався на чоловіка. Це повільний і дуже емоційно-витратний процес, так що наберіться терпіння.

Він набирає вагу

Ви напевно чули про те, що чоловіки нерідко набирають вагу з підсвідомої солідарності з вагітною подругою, але трапляється, що майбутній батько дійсно відчуває на собі найбільш значимі симптоми вагітності. Це явище відоме в медицині як синдром Кувадіа (від французького couver — «висиджувати пташенят») або синдром співпереживання. Як правило, перші ознаки синдрому Кувадіа з’являються в кінці першого триместра і можуть зберігатися протягом всієї вагітності. Крім збільшення у вазі, у майбутніх батьків відзначаються й інші малоприємні симптоми, наприклад, ранкова нудота і блювота.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.