Силова йога — трохи схожа на танець

Силова йога — це збалансований комплекс вправ на основі принципів аштанга-йоги, спрямованих одночасно на розвиток сили, витривалості та гнучкості. За оманливою плавністю й м’якістю рухів силовий йоги ховаються досить великі навантаження: заняття силової йогою вимагають внеску максимальної енергії в кожен рух за умови збереження внутрішньої концентрації і підтримки рівноваги. На відміну від інших видів йоги, силова йога направлена, в першу чергу, на безпосередній розвиток фізичної сили.

Переваги силової йоги

Зрозуміло, будь-які фізичні вправи так чи інакше корисні для людини, оскільки дозволяють розвинути силу, витривалість, швидкість і гнучкість. У вправ, які передбачає силова йога, є кілька основних переваг — фактично цей різновид йоги можна вважати універсальним комплексом вправ, що допомагають вирішити безліч різних проблем фізичного та психологічного характеру. У числі основних переваг силовий йоги:

 • Розвиток фізичної сили за рахунок постійних, регулярних навантажень на м’язи преса і спини;
 • Нарощування м’язової маси і, як наслідок, ефективне спалювання жирових відкладень — давно відомо, що чим більше м’язова маса, тим більше енергії (тобто калорій, при розщепленні яких організм отримує необхідну енергію) витрачається на її «обслуговування»;
 • Прискорення обміну речовин і, в кінцевому підсумку, схуднення — силова йога цілком може стати альтернативою жорстким дієтам;
 • Підвищення витривалості — організм поступово звикає до досить великих навантажень;
 • Стимуляція рідинного обміну, прискорення процесу виведення токсинів з потом;
 • Нормалізація роботи серцево-судинної системи;
 • Корекція постави, підтримання правильної постави;
 • Розвиток психологічної стійкості — як і будь-який інший вид йоги, силова йога вчить самоконтролю, допомагає боротися із щоденними емоційними стресами й психологічними навантаженнями;
 • Поліпшення концентрації, уваги і координації — силова йога вчить фокусуватися, контролювати рухи тіла.
 • Основні принципи

  Силова йога, на відміну від інших видів йоги, в куди меншою мірою спрямована на медитацію і повільні, плавні рухи. Основний принцип силової йоги — розвиток фізичної сили за рахунок досить інтенсивних рухів і великих фізичних навантажень. Саме з цієї причини в першу чергу переваги силовий йоги зможуть оцінити ті, хто вже знайомий з інтенсивними тренуваннями і володіє достатнім рівнем фізичної підготовки. Втім, все залежить від специфіки програми — деякі програми силової йоги цілком підходять і для новачків, які раніше не займалися якимись видами спорту і не знайомих з великими навантаженнями.

  В основі силової йоги — принципи аштанга-йоги, що передбачає розвиток одночасно і фізичної сили, і гнучкості рухів. А відмінність силової йоги від аштанга-йоги полягає в специфіці вправ: комплекс вправ силової йоги передбачає комбінацію вправ на окремі групи м’язів і дихальних технік, «рваний», але, тим не менш, плавний ритм рухів. Займаючись силовий йогою, дуже важливо правильно дихати — тільки в цьому випадку вправи будуть максимально ефективними.

  Як займатися силовою йогою

  Оскільки комплекс вправ силової йоги передбачає досить інтенсивні фізичні навантаження, займатися цим видом йоги рекомендується не частіше трьох разів на тиждень, причому тривалість одного тренування складає близько сорока п’яти хвилин. Силову йогу можна вважати гармонійної комбінацією силових, спрямованих на розвиток фізичної сили м’язів, тренувань, і кардіотренувань, що припускають інтенсивні рухи, підвищену активність. Перед початком занять дуже важливо розігрітися, виконати кілька розминок вправ — інакше підтримувати специфічний «рваний» ритм рухів силовий йоги буде досить складно. А виконуючи вправи силової йоги, дуже важливо вкладати в кожен рух максимум енергії — чим більше фізичне навантаження, тим, відповідно, швидше можна буде оцінити корисні ефекти йоги.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.