Силова аеробіка: за прикладом атлетів

Якщо в цілому аеробіка як така вважається нетравматічность видом спорту , то про такому її напрямі, як силова аеробіка, цього абсолютно не можна сказати. Займатися нею рекомендується лише тим, хто вже має добру базову підготовку. Вона вважається однією з найбільш ефективних методик скидання зайвої ваги, оскільки результати, досягнуті в процесі тренувань, зазвичай зберігаються надовго.

Під силовою аеробікою прийнято розуміти комплекси різноманітних вправ зі снарядами — гантелями, важкими палицями, міні-штангами, гумовими ручними еспндерамі, а також присідань, жимів і нахилів. Цей вид аеробіки дозволяє максимально розвинути силову витривалість і скорегувати фігуру, підтягнувши м’язи саме на тій ділянці тіла, де це необхідно. Він припускає досить високе навантаження, і при недостатній підготовці новачки ризикують отримати травми суглобів і зв’язок.

У силовій аеробіці існує чотири класи навантаження: Upper Body — тренування м’язів верхньої частини тіла, АВТ — тренування сідничних м’язів і м’язів черевного преса, ТИТ — вправи для м’язів ніг і Super Sculpt або Body Sculpt — тренування всіх м’язів тіла відразу.

Тіло зі скульптурним рельєфом

Системи Super Sculpt або Body Sculpt засновані на аеробному режимі і дають можливість наблизити рельєф тіла до досконалості. Цей клас силової аеробіки має яскраво виражену атлетичну спрямованість. Більша частина вправ сприяє розвитку силової витривалості і тому проводиться із застосуванням різних обтяжень. Шанувальниками систем Super Sculpt і Body Sculpt стають не тільки жінки, а й чоловіки: останні бачать в них гідну альтернативу традиційним чоловічим силовим видам спорту.

Позитивний ефект тренувань дає про себе знати не тільки у вигляді постройневшей фігури або скинутих за короткий термін зайвих кілограмів. Заняття силової аеробікою зміцнюють серцево-судинну систему, прискорюють обмінні процеси в організмі, підвищують стресостійкість, покращують настрій за рахунок того, що під час інтенсивних рухів в організмі значно підвищується рівень ендорфіну, відомого як гормон щастя. Крім того, навіть компетентні медики підтверджують, що інтенсивні і регулярні тренування супроводжуються поліпшенням кровопостачання мозку, в результаті чого підвищується навченість і здатність до зосередження. Але слід пам’ятати про те, що заняття силової аеробікою протипоказані людям, страждаючим гіпертонією і варикозним розширенням вен, а також мають проблеми з суглобами і хребтом.

Види обтяжень

У більшості фітнес-клубів в якості обтяжень для занять силової аеробікою відвідувачам рекомендують користуватися гантелями — як правило, невеликими, вагою до десяти кілограмів кожна. Цілком підходять для цієї мети, наприклад, гантелі Alex з ергономічними прогумованими ручками. Вони часто бувають виготовлені з каучуковим вантажем, що, безсумнівно, кілька знижує ризик отримання травм при їх експлуатації.

Жінки нерідко виконують комплекси вправ із спеціальними штангами-Пампа. Так називаються невеликі штанги вагою від двох до двадцяти кілограмів. Часом їх доводиться утримувати в руках безперервно протягом сорока-п’ятдесяти хвилин і при цьому здійснювати інтенсивні рухи під ритмічну музику. Зрозуміло, що вони не можуть мати нічого спільного з танцювальними елементами: в основному, це жими, нахили і присідання.

Ще один вид обтяжень, що застосовуються на заняттях силової аеробікою, — обтяжені палиці бодибари, вага яких становить до п’яти кілограмів. Вони являють собою порожнисті сталеві трубки, укладені в пластикову оправу. На кінці палиці надівається вантаж — точно так само, як і на штанги. Вправи з бодибар сприяють зміцненню м’язів як верхньої, так і нижньої частини тіла.

Світлана Усанкова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.