Сильні болі при вагітності внизу живота: тривожна ознака

Сильних болів в животі при вагітності в нормі бути не повинно. Терпіти такі болі ні в якому разі не можна, оскільки стан може різко погіршитися приєднанням інших симптомів — кровотечі, запаморочення, втрати свідомості і так далі. В даному випадку головний фактор порятунку вагітності — час.

Сильні болі внизу живота в першій половині вагітності

У перші тижні вагітності сильні болі внизу живота швидше за все є ознакою позаматкової вагітності або мимовільного викидня.

При позаматкової вагітності болі виникають при розриві маткової труби або яєчника зростаючим плодовим яйцем. Такі болі можуть початися раптово і дуже гостро на терміні від 4-ої до 8-го тижня вагітності. Болі зазвичай носять переймоподібний характер і супроводжуються внутрішньою кровотечею, ознаками якого є раптова слабкість, запаморочення і навіть втрата свідомості.

Якщо при відвідуванні жіночої консультації вагітній не проводилося ультразвукове дослідження, а вагітність була поставлена тільки на підставі огляду лікаря, позаматкову вагітність виключити не можна буде, так як в перші вісім тижнів матка при позаматкової вагітності збільшується точно також, як і при нормальній вагітності. При позаматкової вагітності потрібно негайно викликати швидку допомогу, так як допомогти жінці може тільки хірургічна операція. Зберегти таку вагітність неможливо.

Іншою причиною сильних болів внизу живота може бути мимовільний викидень. Але при цьому сильні болі виникають не на самому початку викидня, а пізніше, коли викидень зупинити вже неможливо. Першими ж ознаками загрозливого і що почався викидня в першій половині вагітності є ниючі болі внизу живота і невеликі кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Якщо в такому стані вступити до лікарні, то можна зберегти вагітність. Пізніше, коли почнуться переймоподібні болі в животі, викидень зупинити буде неможливо. Тому і тут головним чинником лікування буде час: чим раніше буде викликана швидка допомога і жінка надійде в стаціонар, тим більше шансів зберегти вагітність.

Болі в другій половині вагітності — наскільки це небезпечно?

У другій половині вагітності сильні болі внизу живота можуть виникати при передчасних пологах і передчасному відшаруванні плаценти.

Передчасними називаються пологи, що почалися після 28 тижнів вагітності. Вони можуть початися у жінок, які страждають гінекологічними захворюваннями і захворюваннями інших внутрішніх органів, що мають вади розвитку матки, з ускладненою вагітністю (токсикозами, багатоплідністю, багатоводдя і так далі).

Передчасні пологи діляться на загрозливі, що починаються і почалися. Болі в животі спочатку незначні, можуть носити ниючий характер, віддавати в поперек. Але по мірі розвитку передчасних пологів болі стають переймоподібними і переходять в регулярні перейми. Відходять навколоплідні води, після чого народжується спочатку плід, а потім послід (плацента).

Передчасні пологи загрожують важкими ускладненнями, як для матері (наприклад, кровотечами), так і для дитини (його не завжди вдається зберегти), тому при загрозливих і починаються передчасних пологах проводиться консервативне лікування з метою збереження вагітності. Розпочаті передчасні пологи зупинити неможливо. Головне при передчасних пологах — не втратити час, вчасно викликати швидку допомогу і потрапити в лікарню.

Дуже сильні болі в поєднанні з внутрішнім, зовнішнім чи комбінованим кровотечею можуть виникати при передчасному відшаруванні нормально розташованої плаценти.

Починатися передчасне відшарування плаценти може і з незначних болів, а в деяких випадках на початку захворювання вони і зовсім відсутні. Зовнішня кровотеча при передчасне відшарування плаценти вважається більш легким, навіть якщо воно достатньо сильне. Жінка рідко при цьому втрачає свідомість і загальний стан її не таке важке, як при внутрішньому кровотечі, коли вона може раптово втратити свідомість на фоні різкого зниження артеріального тиску.

У важких випадках при швидкій відшаруванні значної частини плаценти раптово виникають сильні розпираючий болю в животі, жінка не дає доторкнутися до нього. Кровотеча, як правило, внутрішнє, стан хворої дуже тяжке.

Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти — це одне з найважчих ускладнень вагітності, яке вимагає негайної медичної допомоги. Фактор часу тут важливий, як ніколи. Тому кожна жінка повинна знати про можливість таких ускладнень і при перших же ознаках неблагополуччя, не чекаючи розвитку важкого стану, негайно викликати швидку допомогу і відправлятися в стаціонар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.