Силіконові груди: по стопах Памели

Сьогодні операція по збільшенню грудей за допомогою силіконових імплантатів вважається достатньо безпечною і більш простий, ніж, наприклад, операція по зменшенню грудей. Але ще кілька десятиліть тому силіконові груди представляла справжню загрозу здоров’ю, а іноді і життя жінки.

Історія силіконових грудей

Історія силіконових грудей почалася в шістдесяті роки минулого століття в США, де вперше почали робити операції по збільшенню грудей з використанням силіконових імплантатів або просто наповненням молочних залоз рідким силіконом.

Перше покоління імплантатів мало товсту гладку силіконову оболонку і рідкий, розтікається силікон всередині. При розриві капсули такий силікон розтікався по тканині грудей. Крім того, навколо силіконової капсули формувався потужний панцир зі сполучної тканини, в результаті чого груди ставала твердою і змінювала свою форму.

Приблизно через десять років, у середині сімдесятих готовий з’явилися імплантати другого покоління. У них була тонка гладка капсула, навколо якої сполучна тканина розросталась менше, але вони часто розривалися, іноді навіть при невеликій травмі грудей.

З середини восьмидесятих років починають випускатися імплантати третього покоління з шорсткою (текстурованою) поверхнею капсули (це перешкоджає надмірному розростанню навколо неї сполучної тканини). Ці імплантати були трьох видів: наповнені когезивних (більш в’язким, ніж попередні наповнювачі, які мають консистенцію м’якого желе) силіконовим гелем, фізіологічним розчином і біосумісним гідрогелем.

Протягом усього цього часу постійно з’являлися статті з негативними відгуками про імплантації силіконових протезів. З’ясувалося, що рідкий силікон, який потрапив в тканини грудей, викликає запальні процеси і сприяє розвитку раку молочної залози. Імплантація силіконових протезів була заборонена у ряді країн, у тому числі в США. І тільки в кінці дев’яностих років були, нарешті, проведені достовірні дослідження, що доводять, що сучасні силіконові імплантати не шкодять молочній залозі.

Силіконові імплантати сьогодні

Силікон — це сполука, що містить кремній і кисень, яке виходить синтетичним шляхом. Структуру і властивості силікону можна довільно змінювати, він може бути як рідким (у вигляді гелю), так і твердим.

Сьогодні багато фірм випускають силіконові імплантати молочних залоз. Всі вони складаються з зовнішньої оболонки, зробленої з силікону та внутрішнього наповнювача. У кожної фірми-виробника розроблений свій склад і текстура, як оболонок, так і наповнювача. Як правило, це речовини біологічно сумісні з тканинами або нейтральні, силіконові наповнювачі обов’язково когезивних і не розтікаються по тканинах у разі розриву капсули (це, до речі, зустрічається сьогодні досить рідко). Деякі фірми використовують в якості наповнювача біосумісний гідрогель, такі імплантати називаються біоімплантатами. Випускаються і силіконові імпалантати, наповнені фізіологічним розчином.

Капсула сучасних імплантатів буває як текстурованою, так і гладкою, вона щільна і біологічно інертна, тобто не вступає в реакції з навколишніми тканинами. Крім того, в більшості сучасних імплантатів є додатковий бар’єрний шар, який запобігає потраплянню в тканини молочної залози навіть одиничних молекул силікону.

З часом властивості силіконової капсули не змінюються, але іноді цілісність її може порушитися, і її вміст може потрапити в тканини молочної залози. Якщо це фізрозчин, то шкоди не буде, а ось силіконовий гель необхідно буде видалити (навіть незважаючи на те, що він не розтікається по тканинам), так як він може бути причиною запальних процесів в молочній залозі.

За формою імплантати можуть бути круглими і конічними (каплевидними).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.