Силест — чи підходить він вам?

Попереджати небажану вагітність за допомогою гормональних таблетованих контрацептивів для багатьох сучасних жінок стало життєво необхідним. Тому і випускається таких препаратів безліч. Вибрати серед них «свій» препарат самій жінці не під силу, це повинен зробити тільки лікар після попереднього обстеження.

На чому заснована дія гормональних контрацептивів

Дія гормональних контрацептивів засноване на тому, що шляхом гальмування секреції певних гормонів, затримується і пригнічується дозрівання яйцеклітини в яєчниках жінки. Прийом гормональних контрацептивів триває 21 день, потім їх прийом переривається і це викликає відторгнення слизової оболонки матки і менструальноподібна кровотеча.

Всі гормональні контрацептиви діляться на прості (містять один гормон, на сьогоднішній день вони вважаються не дуже надійними і майже не застосовуються) та комбіновані (містять кілька гормонів). Крім того, гормональні контрацептиви можуть бути монофазними (всі прийняті протягом 21 днів таблетки містять однакову кількість гормонів) і двох-, трифазними (кількість гормонів в таблетках змінюється в залежності від дня менструального циклу — зазвичай такі таблетки випускаються різних кольорів).

Силест і механізм його дії

Силест — комбінований монофазний гормональний контрацептив, до складу якого входять два синтетичних гормону: норгестімат (аналог прогестерону гормону другої половини менструального циклу, який починається після овуляції) та етинілестрадіол (аналог естрогенів — гормонів першої половини менструального циклу).

Під дією цих гормонів пригнічується вироблення гонадотропних гормонів гіпофіза (головної залози внутрішньої секреції, розташованої в головному мозку, яка впливає на всі інші залози внутрішньої секреції, в тому числі на статеві залози) — фоллікулстімулірующего і лютеїнізуючого, які в звичайних умовах стимулюють дозрівання яйцеклітини і готують слизову оболонку матки до прийому зародка. В результаті яйцеклітина не дозріває і не виходить з яєчника для запліднення (овуляція не настає), тому настання вагітності неможливе. Під впливом силеста відбувається також виділення в’язкого слизу в каналі шийки матки, що перешкоджає попаданню сперматозоїдів в порожнину матки.

При прийомі силеста всередину він швидко всмоктується в кров, частково розкладається в печінці, потім виводиться з організму з сечею та калом.

Показання та протипоказання для прийому

Показання для прийому силеста — попередження небажаної вагітності. Протипоказанням для прийому силеста є:

 • запальні захворювання вен і їх закупорка (тромбофлебіти);
 • порушення згортання крові (схильність до підвищеного тромбоутворення);
 • атеросклероз судин головного мозку (закупорка артерій атеросклеротичними бляшками — загроза інсульту);
 • порушення прохідності артерій, що постачають кров’ю серцевий м’яз (загроза інфаркту міокарда);
 • деякі види спадкових анемій;
 • будь злоякісні пухлини (особливо гормонозалежні, такі, як рак молочної залози або матки);
 • кровотечі з статевих шляхів неясного походження;
 • доброякісні пухлини печінки;
 • будь-які захворювання печінки, що супроводжуються порушенням її функції;
 • статевий герпес;
 • вагітність (можливі вади розвитку плоду і викидні);
 • годівля грудьми дитини;
 • куріння після 30 років (багаторазово зростає ризик виникнення побічних явищ).
 • З обережністю і тільки під контролем лікаря силест можна приймати жінкам, які страждають серцево-судинними захворюванням (у тому числі гіпертонією), цукровим діабетом, бронхіальною астмою, захворюваннями жовчного міхура, варикозним розширенням вен, фібромою матки, депресією (стійким зниженням настрою) , епілепсією.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.