Сифіліс — покарання Венери

Сифіліс — це дуже заразне захворювання, що передається переважно статевим шляхом, включаючи анальний і оральний секс. Іноді він може передаватися при поцілунках та інших тісних фізичних контактах. Хоча сифіліс передається з характерних болячок на шкірі, часто на них не звертають уваги; сам носій хвороби може не здогадуватися про свій стан і, як наслідок, про те, що він ставить під загрозу здоров’я своїх близьких.

Вагітна жінка може заразити сифілісом своєї дитини. Природжений сифіліс пов’язаний з високим ризиком розвитку небезпечних аномалій у дитини і навіть смерті.

Сифіліс не передається через унітази, дверні ручки, ванни, воду (наприклад, в басейні), одяг і посуд.

Приблизно до кінця першої половини 20 століття сифіліс являв собою серйозну загрозу для здоров’я населення. За відсутності дієвих способів захисту від цього захворювання та його лікування, а також недостатньої інформованості населення, сифіліс часто приводив таким проблемам, як артрит, порушення роботи мозку і сліпота. Після винаходу пеніциліну ситуація значно поліпшилася.

Як розпізнати сифіліс?

Є основні стадії розвитку сифілісу.

 • Ранній, або первинний сифіліс. На цьому етапі у зараженої людини з’являється, в більшості випадків, одна виразка — шанкр. Він схожий на великий круглий слід від укусу комахи або бородавку; часто він твердий і безболісний. Шанкер з’являється на геніталіях і / або в області рота (в залежності від того, як людина заразився сифілісом) протягом 10-90 днів після інфікування — в середньому це відбувається через три тижні. Навіть без лікування шанкр зникає протягом шести тижнів, не залишаючи після себе ніяких рубців.
 • Вторинний сифіліс. Ця стадія починається десь у проміжку від шести тижнів до шести місяців після зараження і триває 1-3 місяці. Основною ознакою вторинного сифілісу є рожева висипка, як правило, на внутрішніх сторонах долонь і підошвах ніг. Однак висип може з’являтися і на інших частинах тіла, іноді вона нагадує симптоми яких інших захворювань. Також можуть з’явитися вологі бородавки в паху, білі плями в порожнині рота, і такі симптоми, як запалені лімфатичні вузли, жар і безпричинне зниження ваги. Як і при первинному сифілісі, симптоми вторинного сифілісу проходять без лікування.
 • Латентний сифіліс. На цьому етапі хвороба неактивна, тобто не викликає ніяких симптомів. Це може тривати протягом декількох місяців і навіть років.
 • Третинний сифіліс. Якщо інфекцію досі не вилікували, вона переходить у стадію, яка характеризується серйозними порушеннями робота мозку, серця і нервової системи, що може призвести до паралічу, сліпоти, недоумства, глухоті, імпотенції і потім — до смерті.
 • Сифіліс можна швидко діагностувати за допомогою нескладного аналізу крові.

  Лікування

  Якщо пацієнт заразився сифілісом менше, ніж рік тому, однієї дози пеніциліну буває достатньо, щоб впоратися з інфекцією. Тим, у кого алергія на пеніцилін, прописують тетрациклін або доксициклін. На пізніх стадіях захворювання дози ліків повинні бути більше.

  Пацієнти повинні утримуватися від сексуальних контактів до тих пір, поки інфекція не буде вилікувана повністю. Статевим партнерам хворого настійно рекомендується пройти медичне обстеження.

  При відсутності лікування дуже велика ймовірність розвитку ускладнень, які були перераховані вище.

  Сифіліс у вагітних

  А залежно від того, як давно вагітна заразилася сифілісом, у неї велика ймовірність народження мертвого плоду або смерті дитини незабаром після появи на світ.

  Симптоми у інфіковану дитину можуть з’явитися лише через кілька тижнів після народження, тому при найменшій ймовірності зараження сифілісом (наявність хвороби у матері є фактором ризику) лучение потрібно починати відразу після появи на світ. У зворотному випадку в дитини може бути затримка в розвитку або різні фізичні дефекти.

  Запобігання сифілісу

  Щоб уникнути зараження сифілісом, не можна займатися сексом із зараженими людьми. За відсутності впевненості в тому, що ваш партнер здоровий, потрібно обов’язково користуватися презервативом.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.