Сибутрамін — ефективний, але небезпечний

загрузка...

Сибутрамін використовується для лікування ожиріння одночасно з низькокалорійною дієтою. Цей препарат є допоміжним засобом для тих, хто дотримується жорсткої дієти — його основний ефект полягає в тому, що він регулює активність хімічних речовин мозку, які відповідають за відчуття голоду.

Протипоказання до застосування:

 • Алергія на будь-які компоненти сибутраміну
 • Порушення харчової поведінки (анорексія, булімія)
 • Неконтрольована та / або тяжка гіпертензія
 • Підвищений кров’яний тиск в легенях
 • Наявність в особистому анамнезі таких захворювань: хвороби серця і серцево-судинної системи (швидке або нерегулярне серцебиття, інфаркт, серцева недостатність, затвердіння кровоносних судин, порушення кровообігу в ногах), інсульт або транзиторна ішемічна атака (ТІА, або міні-інсульт)
 • Серйозні захворювання печінки або нирок
 • Ви приймаєте селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (наприклад, флуоксетин), інші препарати, що пригнічують апетит, або інгібітори моноаміноксидази (наприклад, фенелзин). Обов’язково повідомте лікаря, якщо ви приймаєте будь-якої з цих препаратів
 • Вік більше 65 років
 • Крім того, перед початком прийому сибутраміну слід повідомити лікаря, якщо ви вагітні або плануєте завагітніти найближчим часом, якщо у вас були алергічні реакції на будь-які препарати і / або якщо у вас коли-небудь була депресія або інші психічні порушення .

  Лікарська взаємодія

  Наступні препарати не рекомендується приймати одночасно з сибутраміном: декстрометорфан, дигідроерготамін, протигрибкові препарати, до складу яких входить імідазол (наприклад, ітраконазол, кетоконазол), літій, інгібітори МАО (наприклад, фенелзин), наркотичні анальгетики (наприклад, кодеїн, фентаніл , меперидин), пентазоцин, агоністи серотонінових 5-HT1-рецепторів (наприклад, суматриптан), СИОЗС (наприклад, флуоксетин), або триптофан. Вони підвищують ризик розвитку побічних ефектів сибутраміну, деякі з яких можуть бути небезпечні для життя.

  Ефедрин або псевдоефедрин також можуть сприяти прояву побічних ефектів сибутраміну, особливо таких, як підвищення кров’яного тиску і збільшення частоти серцевих скорочень.

  Антикоагулянти в поєднанні з сибутраміном збільшують ризик кровотеч.

  Як приймати сибутрамін

  Сибутрамін можна приймати як разом з їжею, так і між прийомами їжі. Як правило, рекомендується приймати препарат вранці, щоб уникнути порушень сну. Якщо ви забудете прийняти сибутрамін вчасно, не подвоюйте дозу, а продовжуйте приймати ліки, як зазвичай.

  Додаткова інформація про препарат

  Сибутрамін може викликати запаморочення і / або помутніння видимих предметів. Цей ефект посилюється при вживанні алкоголю і деяких лікарських засобів. Це також може негативно позначитися на вашій здатності керувати транспортним засобом.

  Під час прийому сибутраміну слід відмовитися від вживання алкоголю та препаратів, що викликають сонливість.

  Зміна харчових звичок і фізична активність є найважливішою частиною програми зниження ваги. Щоб не набрати вагу незабаром після завершення прийому сибутраміну та підтримувати здорову вагу протягом життя, треба постійно дотримуватися правил здорового способу життя.

  Серотоніновий синдром і злоякісний нейролептичний синдром є рідкісними і дуже важкими можливими ускладненнями прийому сибутраміну. Симптомами цих станів є збудження, підвищена тривожність, лихоманка, тремор, підвищене потовиділення, пронос, нудота, блювання, прискорений і / або нерегулярний пульс, кома. При появі будь-яких їх перерахованих симптомів потрібно негайно звернутися за медичною допомогою.

  Під час курсу лікування сибутраміном і протягом деякого часу після його закінчення потрібно регулярно проходити медичне обстеження, щоб стежити за зменшенням ваги і загальним станом здоров’я пацієнта.

  Протягом курсу лікування слід використовувати ефективні протизаплідні засоби, оскільки цей препарат може негативно позначитися на розвитку плоду, якщо вагітність настане під час терапії.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.