Швидка дієта: бути чи не бути?

загрузка...

Якщо вам терміново потрібно схуднути і за тиждень скинути кілька кілограмів, на допомогу вам прийдуть екстресс-дієти — програми харчування, розраховані на швидке схуднення. Правда, дотримувати швидку дієту непросто, адже вона побудована на жорсткому обмеженні споживаних калорій. Тим не менш, сьогодні експрес-дієти придбали величезну популярність як засіб швидкої (але короткочасної!) Втрати ваги. Швидкими дієтами користуються багато голлівудських знаменитостей перед важливими заходами, коли потрібно бездоганно виглядати на килимовій доріжці перед об’єктивами фотографів, але вони підходять і для простих смертних.

Швидка дієта — швидке схуднення

Наскільки ефективні швидкі дієти? У короткостроковій перспективі їх ефективність незаперечна, але вони категорично протипоказані для довгострокового використання. Це саме дієти, а не програми харчування, що забезпечують стабільну втрату ваги і збереження досягнутих результатів. Експрес-дієту можна дотримуватися протягом декількох днів (3-14 днів), інакше можливі серйозні проблеми зі здоров’ям.

Багато людей важко переносять швидкі дієти через значне зниження споживання калорій. Крім того, швидкі дієти, особливо дійсно ефективні, ускладнюють контроль почуття голоду. Однак, незважаючи на всі ці недоліки, експрес-дієти справді допомагають скинути зайві кілограми за відносно короткий період часу.

Ось деякі популярні швидкі дієти, які дійсно «працюють»:

 • Лимонадний дієта: чи знаєте ви, що популяризації цієї дієти сприяла сама Бейонсе? За допомогою лимонадної дієти поп-діва втратила близько 8 кілограмів всього за 8-10 днів. Актрисі довелося швидко худнути, щоб отримати головну роль в мюзиклі «Дівчата мрії», згодом отримав «Оскара».
 • Лимонадний дієта, крім свого прямого призначення (схуднення), виконує ще одну функцію — ефективно виводить токсини і шлаки. Суворе дотримання цієї дієти має «побічний ефект» у вигляді очищення організму. Лимонадний дієта має на увазі повну відмову від твердої їжі протягом не менше 10 днів. Її також нерідко називають програмою примусового голодування. На лимонадної дієті потрібно вживати 6-12 стаканів лимонаду в день. Дослідження показали, що на лимонадної дієті можна втратити 3-4 кілограми за 10 днів.
 • бульйон дієта: щоб схуднути на бульонной дієті, потрібна сила волі і розумова дисципліна, тому що вона допускає тільки сніданок. Щоб збільшити споживання рідини, дозволяється пити курячий бульйон в необмеженій кількості і в будь-який час доби. Сніданок може включати фруктовий салат і знежирений йогурт, вівсяну кашу і знежирене молоко. Ця дієта розрахована на дуже короткий період часу (не більше 3-5 днів). Різке зниження кількості споживаних калорій — відмітна риса бульонной дієти, саме за рахунок цього і відбувається втрата ваги.
 • Дієта Ськарсдейл: ця низькокалорійна дієта дає відмінні результати і допомагає швидко скинути зайві кілограми. Дієта розроблена дієтологом з американського міста Ськарсдейл і існує вже давно. Дієта дозволяє вживати напої тільки без цукру, є багато грейпфрута й інших свіжих фруктів, а також приймати пригнічують апетит трав’яні препарати. Ефект досягається за рахунок хімічних реакцій в організмі, а не внаслідок контролю порції або обмеження кількості споживаних калорій. Дієта розрахована на 14 днів і припускає вживання певної їжі 3 рази в день. Перекуси між прийомами їжі заборонені. На дієті Ськарсдейл можна скинути 3-7 кілограмів протягом 2 тижнів.
 • Переваги швидких дієт

 • Більшість швидких дієт розраховані на короткий період часу, тому їх легше дотримувати.
 • Оскільки майже всі швидкі дієти засновані на обмеженні споживання калорій, вони дійсно забезпечують втрату ваги.
 • Так як в більшості експрес-дієт акцент зроблений на вживанні свіжих фруктів і овочів, ви отримуєте всі необхідні організму вітаміни, білки, мінерали.
 • Виключення з раціону складних вуглеводів, жирів, цукру та інших шкідливих речовин допомагає підтримувати нормальний рівень цукру крові.
 • Деякі правильно сплановані швидкі дієти включають всі необхідні поживні речовини (вуглеводи, жири, білки), отже, менше вірогідність появи ускладнень.
 • Деякі швидкі дієти також допомагають очистити організм від токсинів, і поряд з втратою ваги ви покращуєте стан і тонус шкіри.
 • Швидка втрата ваги мотивує і служить трампліном для подальшого схуднення, це ефективний спосіб перейти до здорового харчування.
 • Недоліки швидких дієт

 • Деякі швидкі дієти, у тому числі капустяна і шоколадна дієти, створюють дефіцит необхідних вітамінів, мінералів і білків.
 • Швидкі дієти з високим вмістом білка і низьким вмістом вуглеводів можуть призвести до дефіциту електролітів.
 • Можливі побічні ефекти експрес-дієт: низький кров’яний тиск, утворення каменів у нирках, загальна слабкість і апатія, безсоння і втому.
 • Більшість швидких дієт повністю виключають з раціону вуглеводи і жири, що може призвести до нестачі енергії.
 • Брак або надлишок рідини в організмі може призвести до зневоднення або діареї.
 • Після закінчення швидкої дієти потрібно тривалий час, щоб заповнити дефіцит вітамінів і мінералів в організмі.
 • У довгостроковій перспективі швидкі дієти можуть привести до серйозних проблем зі здоров’ям.
 • Після закінчення експрес-дієти втрачену вагу швидко повертається, якщо не дотримуватися принципів здорового харчування. Таким чином, швидкі дієти часто дають протилежний ефект.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.