Штучні підсолоджувачі при вагітності, або як безпечно замінити споживання цукру

Дуже важливий аспект нормального здоров’я вагітної жінки та її дитини — правильне харчування. На весь період вагітності вживання деяких продуктів рекомендується обмежити, і в першу чергу ця рекомендація відноситься до продуктів і напоїв, до складу яких входять штучні підсолоджувачі.

Штучні підсолоджувачі — це інгредієнти, які роблять продукти солодше. Такі замінники цукру можна виявити у величезній кількості продуктів: в різних газованих напоях, кондитерських виробах, десертах, цукерках. Все різноманіття замінників цукру прийнято розділяти на дві основні категорії: підсолоджувачі, які містять деяку кількість калорій, і підсолоджувачі некалорійні.

Які замінники цукру під час вагітності безпечні

Підсолоджувачі з першої категорії містять так звані «порожні» калорії: вони збільшують загальну кількість калорій, яке міститься в їжі, але містять дуже мало вітамінів або мінералів. У невеликій кількості такі підсолоджувачі під час вагітності вживати можна, якщо вони не викликають збільшення маси тіла. Лише в деяких випадках такі підсолоджувачі вживати не рекомендується — в першу чергу, при різних видах діабету і наявності резистентності до інсуліну. Основні підсолоджувачі першої групи — це сахароза (тростинний цукор), мед, декстроза (виноградний цукор), кукурудзяний цукор, фруктоза і мальтоза (солодовий цукор).

Не містять калорій підсолоджувачі другої категорії додаються в їжу в украй малій кількості, проте роблять смак продукту або напою набагато солодший. Найчастіше такі підсолоджувачі використовуються при виробництві солодких газованих напоїв, а також деяких дієтичних продуктів. Наступні підсолоджувачі вважаються безпечними для вагітних жінок:

 • Ацесульфам калію
 • Цей штучний підсолоджувач можна виявити в складі деяких напоїв, випічки, заморожених десертів, желе, пудингів. У розумних кількостях ацесульфам калію при вагітності безпечний.

 • Аспартам
 • Низькокалорійна, але дуже сильна підсолоджувальних добавка до газованих напоїв, желе, десертів, пудингів, жувальних гумок, йогуртам і навіть деяким лікарських сиропів. Аспартам абсолютно безпечний для вагітних жінок і жінок, що годують грудьми. Єдине виключення — високий рівень фенілаланіну в крові у вагітної жінки, досить рідкісне розлад крові, при якому вживання продуктів і напоїв з аспартамом не рекомендовано.

 • сукралоза
 • некалорійним штучний підсолоджувач, що виготовляється з цукру і зустрічається у складі сумішей для випічки, безалкогольних напоїв, жувальної гумки, фруктових соків, солодких соусів, сиропів, заморожених десертів. Сукралоза можна з успіхом використовувати замість звичайного столового цукру — цей підсолоджувач ніяк не впливає на рівень цукру в крові, не збільшує загальну калорійність страви і абсолютно безпечний під час вагітності та грудного вигодовування.

  Які замінники цукру під час вагітності шкідливі

 • Сахарин
 • Хоча сьогодні сахарин вважається далеко не найпопулярнішим замінником цукру, цей підсолоджувач як і раніше можна виявити в складі деяких напоїв і продуктів. Хоча сахарин вважається відносно безпечним, медичні дослідження показали, що це з’єднання безперешкодно проникає крізь плаценту і може накопичуватися в організмі дитини. З цієї причини вживання продуктів з сахарином вагітним жінкам не рекомендовано.

 • Цикламат
 • Деякі дослідження показали зв’язок цього штучного підсолоджувача з підвищенням ризику розвитку ракових захворювань, тому в деяких країнах цикламат взагалі заборонений (наприклад, в США). Вживання цикламата вважається небезпечним для всіх людей, і для вагітних жінок у тому числі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.