Шліфування особи — які методики найбільш оптимальні?

Шліфування особи — це та область естетичної хірургії, в якої існує багато непорозумінь і плутанини. Часто при естетичному омолодженні особи існують обставини, при яких хірургічна підтяжка, наповнювачі або Ботокс не забезпечують бажаного ефекту. Часто це відноситься до дрібних зморшках і порушень пігментації, що утворився на шкірі, які не можна прибрати за допомогою вищезазначених процедур. Відомо вже протягом десятиліть, що маленькі, глибокі зморшки і пігментні плями часто можна видалити, якщо зняти верхні шари шкіри, і потім дозволити ранам самостійно зажити.

Коли шкіра заживе, ці зморшки і плями часто зникають, здавалося б, магічним чином. Видалити верхні шари шкіри можна або хімічно (пілінг), або механічно (дермобразія), або з використанням контрольованої енергії світла (лазер).

Деякі експерти, які протягом багатьох років займалися різними видами шліфування особи, за допомогою яких видаляли зморшки або пігментні плями у пацієнтів, а також проводили процедуру шліфовки особи після підтяжки обличчя, віддають перевагу хімічному пілінгу. Завдяки своїй простоті і відносно низькій вартості, і в той же час забезпечуючи такий же хороший результат, деякі хірурги вважають, що інші методи невиправдано дорогі. Недоліки пілінгу (або будь-якого абразивного методу) — це можливість виникнення несподіваних шрамів, можливість зміни пігментації шкіри, а також необхідність відновлюватися після операції протягом двох тижнів, перед тим як можна буде користуватися косметикою. Тим не менше, якщо ніщо інше не дає бажаного результату, феноловий (глибокий) пілінг або помірний пілінг — це те, що фахівці рекомендують.

Ці види пілінгу значно глибше, і потенційно небезпечніше, ніж ті, які пропонуються комерційними закладами, де немає кваліфікованого лікаря. Це можна розглядати як попередження.

Хімічні пілінги

Хімічні пілінги часто використовуються фахівцями, щоб провести бажану шліфовку особи пацієнта. Шліфування — це техніка, необхідна для поліпшення зовнішнього вигляду шкіри обличчя, позбавлення від зморшок, які є результатом поєднання генетичної схильності і багаторічного руйнівного впливу сонця.

Лазер, дермабразія і хімічний пілінг в значній мірі збігаються в своїй здатності знімати верхні шари шкіри і допомагати регенерації шкіри. Проте деякі експерти, що використовують всі ці техніки, зазначають, що при вмілому використанні хімічні пілінги забезпечують той же ефект з меншим ризиком для пацієнта і за набагато нижчою ціною.

Існує кілька різних видів хімічних складів, які можуть використовуватися для виконання хімічного пілінгу. Добре зарекомендували себе склади з різним ступенем вмісту трихлороцтової кислоти при проведенні помірного пілінгу, і склади з різним вмістом розчину Геттер (містить такі активні компоненти як кротоновое масло і фенол), коли потрібно глибокий пілінг, щоб поліпшити сильно пошкоджену сонцем і зморшкувату шкіру. Вибір найкращого складу для пілінгу і його належної фортеці вимагає майстерності, яке є частиною цього процесу. При прийнятті такого рішення досвід має велике значення.

Незалежно від того, який метод шліфування використовується, загальна для всіх цих методів небезпека полягає в тому, що шари шкіри можна прибрати до різної глибини. Те, до якої глибини забирається шкірна поверхня, визначає ступінь позбавлення від зморшок. Чим глибші шари шкіри видалені, тим краще результат корекції зморшок. Також чим глибше вплив, тим довше йде загоєння. Глибокі пілінги, наприклад, часто вимагають близько чотирнадцяти днів на початкове загоєння. За ним слідує поступове позбавлення від почервоніння, на яке йдуть багато тижнів.

Хімічні пілінги також несуть з собою ризик необоротного зміни кольору на деяких ділянках шкіри (втрату пігментації або темні плями) і навіть можливість утворення небажаних рубців. З цих причин помірні і глибокі хімічні пілінги завжди повинні проводитися досвідченим і вмілим хірургом.

Дермабразія

Можливо, самий старий метод, використовуваний пластичними хірургами для видалення поверхневих шарів шкіри (шліфування особи) — це техніка, звана дермабразія. Кажуть, що її використовували навіть стародавні єгиптяни, які користувалися спеціальною «пісочної папером», щоб покращити вигляд рубців від акне. Дермабразія використовується і сьогодні. З тією ж самою метою тепер у стерильній обстановці застосовується спеціальне обладнання з алмазним покриттям.

Дермабразія також застосовується з метою омолодження обличчя. Вона є механічним методом (на відміну від хімічного пілінгу і лазерної шліфовки), за допомогою якого естетичні хірурги проводять шліфовку особи. Іноді цей метод воліють іншим завдяки тому, що під час проведення дермабразії хірург повністю контролює глибину шліфування. Ризики, пов’язані з дермабразія, збігаються з ризиками, які несуть з собою інші методи шліфовки особи.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.