Шкірні захворювання — що робити, коли порушуються основні функції шкіри

Існує величезна кількість різних шкірних захворювань, від таких поширених , як, наприклад, акне, до рідкісних, важких, і, іноді, невиліковних хвороб. Причини їх виникнення, методи діагностики та способи лікування дуже різноманітні.

Причини

 • Механічний вплив
 • Тертя, тиск або інші форми механічної дії можуть призвести до розвитку різних шкірних захворювань. Найбільшому ризику піддаються люди, які в силу професійної діяльності або інших причин постійно піддаються певному впливу на одні й ті ж ділянки шкіри.

 • Фізичні агенти
 • Спека, холод, електрика, сонячне світло, штучний ультрафіолет, лазерне випромінювання, радіоактивні речовини — це лише неповний перелік потенційних збудників шкірних захворювань. Наприклад, при постійному впливі високих температур, особливо у людей з ожирінням або діабетом, може розвинутися пітниця або різні бактеріальні та грибкові захворювання шкіри. Тривала дія холодної води або низьких температур може стати причиною утворення пухирів, виразок, і навіть гангрени.

 • Біологічні причини
 • Бактерії, грибки, віруси або паразити можуть призвести до первинної або вторинної інфекції шкіри, які можуть протікати як в легкій формі, так і провокувати небезпечні для життя стану.

 • Хімічні речовини
 • Органічні і неорганічні хімічні речовини є одним з основних джерел небезпеки для шкіри. Щорічно в навколишньому середовищі з’являються сотні нових хімічних агентів; людина піддається їх впливу, вдома, на роботі — практично постійно. Хоча більшість з них є безпечними, деякі з них можуть викликати шкірні захворювання, особливо у людей з підвищеною чутливістю до впливу певних речовин.

 • Спадкова схильність
 • Шкірні захворювання часто розвиваються у людей, мають спадкову схильність до них; для цього не завжди потрібно вплив тригерів. Людям, у чиїх близьких родичів були або є які-небудь шкірні захворювання, рекомендується отримати про них докладну інформацію, щоб при можливості уникнути розвитку цієї хвороби.

 • Тип шкіри та пігментація
 • Володарі світлої шкіри, рудого волосся і / або світлих очей зазвичай найбільш схильні шкірним захворюванням, викликаним впливом сонячних променів, у тому числі і раку шкіри. Крім того, така шкіра чутлива до фотореактівним хімічним речовинам, а також деяким рослинам, які можуть викликати захворювання шкіри.

  Однак на смаглявою і темної шкірі частіше, ніж на світлій, з’являється поствоспалітельная пігментація шкіри.

  Жирна шкіра найбільш схильна таким шкірним захворюванням, як фолікуліт і акне.

  Діагностика

  Лікар може розпізнати багато шкірні захворювання при просто візуальному огляді. Підставами для діагнозу можуть стати розмір, форма, колір і локалізація видимих ознак шкірного захворювання, а також наявність чи відсутність інших симптомів.

  При підозрах на інфекцію шкіри лікар бере невелику пробу шкірного покриву з ураженої ділянки шкіри, і вивчає її під мікроскопом. Іноді потрібні також лабораторні аналізи.

  При алергічних реакціях для виявлення алергенів проводиться патч-тест. На шкіру (як правило, на верхню частину спини) наносять алергени, а зверху приклеюють пластирі. Перший раз шкіру оглядають через 48 годин, і тоді ж знімають пластирі. Повторне обстеження пацієнт проходить через 96 годин. Часто потрібно декілька днів, щоб на шкірі з’явилися ознаки алергічної реакції. Характерна червонувата висип, що зазвичай супроводжується свербінням, при впливі на шкіру певної речовини, зазвичай є індикатором того, що дана речовина є для людини алергеном. У деяких випадках на шкірі з’являється роздратування, не є ознакою алергічної реакції.

  Для боле швидкого виявлення алергенів проводять прик-тест — зазвичай реакція стає помітна вже через півгодини.

  У рідкісних випадках, коли шкірне захворювання не вдається діагностувати іншими методами, може знадобитися біопсія.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.