Шкіра навколо очей: твоє всевидюче око

Шкіра навколо очей захищає очі і допомагає нам виражати емоції, які є важливою частиною нашої індивідуальності. Правильний догляд за шкірою навколо очей має довготривалі переваги. Зміни шкіри навколо очей, або періокулярной області, можуть мати функціональні, косметичні та психологічні наслідки. Оскільки саме на очі люди звертають увагу найчастіше, мішки, набряки, тіні і зморшки під очима можуть вважатися досить серйозним недоліком зовнішності.

Тонка і тендітна

Шкіра навколо очей в 10 разів тонше решти шкіри обличчя. З віком вона втрачає еластичність і через руйнування колагену стає навіть ще тонше. Погіршення стану шкіри також сприяють сонячні промені, куріння, перепади температур, забруднене повітря і інші фактори навколишнього середовища. Крім того, шкіра навколо очей практично постійно знаходиться в русі — взяти хоча б те, що людина моргає 10000 разів в день! Коли ми сміємося, посміхаємося, морщиться, сумуємо — шкіра навколо очей знову опиняється в русі, що поступово призводить до утворення спочатку дрібних, а потім і більш глибоких зморшок.

Набряки

Набряки під очима можуть бути викликані зловживанням солоною їжею, алергічними реакціями та дегідратацією. Шкіра навколо очей розтягується, коли ви трете очі, видаляєте макіяж, вставляєте і знімаєте контактні лінзи. Все це призводить до того, що шкіра починає обвисати, тим більше що в періокулярной області дуже мало сальних залоз і природне зволоження, як на інших ділянках шкіри, тут практично відсутня.

Щоб правильно доглядати за шкірою навколо очей, потрібно не лише знати, як вона влаштована, але і розуміти, як в ній відбувається оновлення клітин.

Шкіра вік, як і шкіра на інших ділянках, складається з декількох шарів. На найглибшому, підшкірному, шарі, знаходиться фасція — сполучнотканинна оболонка, що прикриває кругову м’яз, завдяки якій повіку може рухатися. Дерміса формує підтримуючий шар шкіри; його утворять нитковидні білки, включаючи еластин, колаген, фібропласти, нервові волокна і кровоносні судини. Верхній шар, епідерміс утворюють базальні клітини, меланоцити, клітини Лангерганса, кератиноцити, над якими розташований роговий шар, що складається з відмерлих клітин.

Оновлення

Базальні клітини оновлюються кожні кілька днів. Переміщаючись нагору, вони стають більш сухими і плоскими. До того часу, як вони виявляються на поверхні шкіри, базальні клітини вже не є живими; їх називають корнеоцитів. Процес переміщення базальних клітин в роговий шар забезпечує оновлення епідермісу. У молодих людей оновлення відбувається, в середньому, за два тижні; у людей старше 50 років процес триває близько 37 днів. Якщо корнеоцитів НЕ злущуються, шкіра виглядає сухою і грубою. З шкірою навколо очей, втім, це трапляється дуже рідко.

Догляд за шкірою навколо очей

Доглядати за шкірою навколо очей потрібно з обережністю. Неправильний догляд може виявитися гірше, ніж його повна відсутність. На шкірі навколо очей в першу чергу з’являються ознаки старіння, і починати догляд за нею потрібно вже після 20 або 25 років. Якщо у вас ще немає зморшок, вибирайте зволожуючі креми для вік, до складу яких входять вітаміни і антиоксиданти. Регулярне застосування таких кремів допоможе істотно уповільнити процеси старіння шкіри.

Важливо, щоб креми для шкіри навколо очей не містили масел. Жирний крем може забити пори, через що на нижніх і верхніх століттях утворюються набряки. Особливо важливо уникати жирних кремів тим, що носить контактні лінзи.

Якщо у вас вже з’явилися зморшки навколо очей, користуйтеся кремами проти зморщок, наприклад, тими, які містять колаген та еластин.

Не менш важливий для хорошого стану шкіри навколо очей здоровий спосіб життя. Відмовтеся від куріння, обмежте споживання алкоголю, правильно харчуйтеся, пийте більше води, висипайтеся і носіть сонцезахисні окуляри в сонячну погоду — ці прості правила дозволять вам довго залишатися красивою.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.