Шкіра дитини влітку: п’ять головних правил безпеки

Літо приносить цілий набір різних проблем зі шкірою , але серед них немає таких, до яких ви не можете підготуватися. Дізнайтеся, що обов’язково повинно бути у вашій пляжній сумці і як саме справлятися з пораненими колінами і ліктями. Якщо ваші діти досить великі, поділіться цими знаннями з ними, щоб вони могли самі подбати про себе.

Захист від сонця

Сонячні промені являють собою одну з головних загроз для шкіри, і не тільки влітку. Коли діти збираються на прогулянку, переконайтеся, що вони з голови до ніг намазати сонцезахисним кремом. Щоб наносити крем безпечно і ефективно, слідуйте цим правилам:

 • Нічого не пропускайте. Легко забути помазати кремом, наприклад, шкіру за вухами або внутрішню сторону колін, проте там шкіра може постраждати точно так само, як і в інших місцях. Фахівці також закликають приділяти особливу увагу шкірі голови і зоні навколо очей.
 • У багатьох дітей спостерігається підвищена чутливість до компонентів звичайних сонцезахисних кремів. Якщо ви помітите якусь реакцію на шкірі вашої дитини, і якщо у нього дуже чутлива шкіра, шукайте креми з оксидом цинку і діоксидом титану. Ці речовини забезпечують сильний захист, не викликаючи роздратування, оскільки вони не вбираються в шкіру, а утворюють захисний шар на її поверхні. Ці інгредієнти не тільки щадять шкіру, але і дають захист від променів різних типів, причому не тільки дітям, але й дорослим.
 • Для дітей є багато спеціальних засобів, що захищають від сонця, але немовлятам потрібен захист ще більш ретельна. Більшість лікарів не рекомендує використовувати сонцезахисні креми дітям до 6 місяців. Замість цього їм потрібно перебувати в тіні і носити одяг і головні убори, захищають від сонця. Якщо після 6 місяців ваша дитина залишається чутливим до компонентів сонцезахисного крему, поговоріть про це з педіатром.
 • Неспокійні дітки

  «Але, мамочко, я йду тільки на хвилинку!» Якщо ця фраза вам знайома, ви, напевно, знаєте, як важко пояснити дітям, чому необхідно захищати шкіру — і змусити їх хоч ненадовго заспокоїтися і уважно вас послухати.

 • Допоможіть їм зрозуміти мету. Чи готуєте ви їх до поїздки на пляж або до походу в ліс, поясніть їм, чому те, що ви робите, важливо. Навіщо потрібно засіб від комарів? Як капелюх захистить від сонячного опіку на обличчі? Якщо вашим дітям не подобається кожен день наносити на шкіру сонцезахисний крем, теж розкажіть їм, чому ви використовуєте його, а не просто змушуйте їх підкорятися.
 • Розкажіть їм про сонячних променях. Навіть якщо дитині 2 або 3 роки, він здатний зрозуміти, що, коли сонячні промені найбільш яскраві і гарячі, шкіра може обгоріти. Потрібно пояснити дітям, що в певні години сонце може виявитися шкідливим незалежно від погоди і пори року. У зворотному випадку ви постійно будете чути щось на кшталт «ну сьогодні ж хмарно, потім мені цей крем?».
 • Додайте веселощів. Замість обов’язкового і майже примусової дії зробіть нанесення сонцезахисного крему щоденним ритуалом. Розвивайте в них почуття відповідальності, щоб вони могли робити це і без вашої допомоги. При необхідності молодшим можуть допомогти старші діти.
 • Дайте їм самим зробити вибір. Ароматизований спрей або крем улюбленого кольору наносити кілька цікавіше, ніж той, який ви вибрали самі. А усвідомлення, що він зробив вибір самостійно, дасть дитині відчути більше відповідальності.
 • Захист від хлору

  Якщо ваша дитина не хоче нічого, крім як проводити дні безперервно в басейні, будьте до цього готові.

 • Вибирайте крем з високим SPF і наносите його часто. Яким би не був склад крему, наносити його повторно також важливо, як і наносити його взагалі. Рівень захисту повинен бути не менше SPF 30 і якщо дитина багато купається, важливо наносити крем через кожні дві години.
 • Розрізняйте «водостійкий» і «водовідштовхуючий». Їх часто плутають. Водовідштовхувальний крем захищає вас протягом 40 хвилин після того, як ви вийдете з води, водостійкий — 80 хвилин.
 • Дайте час. Між тим, як ви нанесли сонцезахисний крем і тим, коли дитина пірне у басейн, повинно пройти не менше 15 хвилин. Щоб компоненти почали працювати, крем повинен вбратися в шкіру.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.