«Шкідливі продукти»: як отримати користь від їх вживання

загрузка...

Здоровий спосіб життя та здорове харчування — це модно і престижно. Але будь моді властиво впадати в крайності. Ярлик «шкідливих» зовсім незаслужено одержали багато смачні і з дитинства улюблені продукти харчування. Свою лепту в це, безумовно, внесла і реклама, але ж так завжди виходить: щоб підкреслити достоїнства чогось нового, потрібно звернути увагу на недоліки старого. Насправді ж багато продуктів харчування, оголошені «шкідливими», здатні принести здоров’ю чималу користь.

Якщо як слід розібратися, то не можна не помітити, що всі дискусії про шкоду м’яса або яєць, так чи інакше, були пов’язані з появою БАДів. Людям поволі і непомітно нав’язувалася нова споживча ідеологія. Навіщо їсти м’ясо: у ньому багато калорій, та й негуманно це для сучасної цивілізованої людини. А ліквідувати дефіцит заліза в організмі можна, мовляв, за допомогою прийому «чарівних» пігулок і таблеток. Проте з плином часу медики прийшли до висновку, що вітаміни і мікроелементи штучного походження засвоюються набагато гірше, ніж ті, що надходять в організм безпосередньо з їжею — неважливо, тваринної або рослинної.

Та сама свинина

Хто першим дискредитував свинину і оголосив її найбільш шкідливим з усіх видів м’яса, вже не розбереш. Прихильники мусульманської релігії — не в рахунок. Вчені вже довели, що свинина як натуральне джерело вітаміну B6 просто не знає собі рівних. Крім того, вона надзвичайно багата магнієм, залізом і фосфором. Невеликий шматочок свинячого м’яса вагою в сто грамів здатний дати організму майже 36% добової норми цинку, без якого неможливе нормальне функціонування імунної системи. Саме цинк забезпечує ріст кісток у дітей та їх зміцнення в дорослих.

Що стосується горезвісної жирності свинини, то це не даність. Деякі частини тушки добре вгодованих свиней дійсно мають підвищену жирність, але грамотно підібрана свиняча вирізка мало чим відрізняється від дієтичного курячого м’яса. Мало того, тваринний жир в певних кількостях необхідний людському організму. Його дефіцит позначається на стані шкіри, яка стає відразу тьмяною і шорсткою, та й нервова система не відмовиться інший раз «пожіровать».

Вершкове масло і яйця

Варто було б раз і назавжди розвінчати міф про холестерин, нібито забиває судини і провокуючому складні кардіологічні захворювання. Холестерин на стінках судин відкладається, тут не посперечаєшся. Однак він надходить зовсім не з продуктів харчування, і вже тим більше не з вершкового масла і не з яєць, а виникає в процесах порушення хімічної рівноваги в організмі.

Вершкове масло надзвичайно багате вітамінами A, B і D, а ще кальцієм і фосфором. Воно незамінне в дитячому харчуванні, тоді як усілякі маргарінообразние замінники вершкового масла на основі рослинних жирів наносять дитячому здоров’ю істотної шкоди. Особливо переважно вершкове масло темно-жовтого кольору. Для його приготування використовується молоко корів, які харчувалися свіжою травою, а не сухим сіном, яке у великій кількості містить бета-каротин. Цей антиоксидант покращує роботу серця і легенів.

Безпечний, в принципі, і яєчний холестерин. Якщо людина не страждає порушенням обміну речовин, то ризик потрапляння такого холестерину в кров практично дорівнює нулю. У яйцях містяться вітаміни Е, D і фосфор. Вітамін E — достатня дієвий засіб профілактики раку грудей у дівчат і жінок. Медики запевняють, що він зміцнює і серцевий м’яз. Вітамін D, взаємодіючи з кальцієм і фосфором, зберігає міцними кістки і зуби.

Шоколад

Какао-боби здобули репутацію «кращих помічників психіатрів», оскільки вживання продуктів, приготованих на їх основі, стимулює вироблення в організмі «гормонів щастя» — ендорфінів. Впливаючи на мозок, ендорфіни викликають відчуття задоволення і знімають стресові стани.

У шоколаді чимало флавоноїдів, а, простіше кажучи, антиоксидантів. Вони прославилися здатністю нейтралізувати так звані вільні радикали, які вважаються каталізаторами процесів старіння. Наукові співробітники інституту харчування РАМН провели ряд досліджень і довели, що ефірні олії шоколаду здатні охороняти стінки судин від холестеринових утворень. Найкориснішим вважається гіркий шоколад без начинок і без добавок. І ще про якість шоколаду говорить його колір: чим темніше плитка, тим вище в ній вміст флавоноїдів.

Світлана Усанкова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.