Шкідливі продукти — від чого слід відмовитися раз і назавжди

загрузка...

Шкідливі продукти — це, за великим рахунком, будь-які продукти, що володіють низькою (або нульовий) харчовою цінністю або містять шкідливі інгредієнти. Варто відзначити, що будь-яка їжа, що вживається в занадто великих кількостях, може потенційно нашкодити здоров’ю. Тим не менше, самі шкідливі продукти — це найчастіше продукти з великим вмістом жирів, цукру чи солі.

Продукти з великим вмістом жирів

Найяскравіший приклад шкідливих продуктів — це всі види фаст-фуду, від гамбургерів і чизбургерів до картоплі-фрі і хот-догів. У таких продуктах міститься величезна кількість шкідливих жирів і солі. Ще один відомий представник категорії шкідливих продуктів — це продукти з так званими транс-жирами, штучними замінниками натуральних ненасичених жирів, які значно підвищують ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи. Продуктів, що містять транс-жири, дуже багато — це і будь-яка випічка, при приготуванні якої використовують кулінарні жири, і всім відомий маргарин, і всілякі напівфабрикати, від замороженої піци до котлет і голубців. Шкідливі продукти з великим вмістом жирів збільшують ризик ожиріння, діабету і, найбільшою мірою, атеросклерозу — утворення холестеринових бляшок у кровоносних судинах.

Продукти з великим вмістом цукру

Будь кондитерські вироби, від тортів до цукерок і шоколадних батончиків, не дарма вважаються шкідливими для здоров’я продуктами. Дієтологи наполегливо рекомендують замінювати солодощі свіжими фруктами, в першу чергу, через занадто великого вмісту цукру в кондитерських виробах: якщо в одному яблуці міститься, в середньому, чотирнадцять грамів цукру, то в одному шоколадному батончику — мінімум в два-три рази більше. До шкідливих продуктів належать і солодкі газовані напої, в яких взагалі немає ніяких корисних речовин, зате міститься набір шкідливих для здоров’я хімічних сполук і значна кількість калорій. До прикладу, в третини літра газованої води містить тридцять три грами цукру і, в середньому, сто тридцять — сто сорок калорій. Окремої згадки заслуговують настільки улюблені маленькими дітьми цукерки, жувальні гумки, жувальні цукерки і льодяники (наприклад, всім відома карамель «чупа-чупс»). Крім величезного, враховуючи вкрай невелика вага таких продуктів, вмісту цукру, в цих солодощах міститься і значна кількість барвників та ароматизаторів, що забезпечують приємний запах і яскравий колір, але шкодять здоров’ю. А цілковита відсутність яких би то не було корисних речовин перетворює такі солодощі в дійсно шкідливі продукти.

Продукти з великим вмістом солі

По-справжньому шкідливі продукти — це, не в останню чергу, продукти з великим вмістом солі. Найбільшою кількістю солі на грам «грішать» знов-таки всілякі представники популярної категорії фаст-фуду: допустима добова норма солі становить, в середньому, дві тисячі чотиреста міліграмів, а в одному чизбургере міститься більше половини норми — в середньому тисячу триста міліграмів солі. До трохи менш шкідливим, але, тим не менш, занадто солоним продуктам, потенційно небезпечним для травлення, можна віднести шинку, консервовані (мариновані або солоні) овочі — наприклад, огірки та помідори. Занадто велика кількість солі може спровокувати досить сумні наслідки для здоров’я — викликати застій рідини в організмі, підвищити рівень артеріального тиску.

Пастеризоване молоко

Хоча молоко, здавалося б, виключно корисно для здоров’я, оскільки містить багато поживних речовин, вітамінів і мінералів, насправді далеко не всяке молоко дійсно корисно. Один із «прихованих» шкідливих продуктів — пастеризоване молоко. Пастеризацією називається процес термічної обробки (нагрівання) молока до дуже високої температури, в результаті чого зменшується вміст в молоці вітамінів, знищуються корисні лактобактерії, повністю руйнуються вітаміни B12 і B6. Звичайно, пастеризоване молоко у порівнянні з жирної, солоної або занадто солодкою їжею не настільки шкідливо для людини, проте і користі в ньому значно менше, ніж у свіжому, непастеризованому молоці.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.