Шизофренія — у всьому винна цивілізація

Шизофренія — це серйозне хронічне психічне захворювання, яке робить людину недієздатною . Воно вражає як чоловіків, так і жінок, з однаковою частотою.

У людей, хворих на шизофренію, проявляються такі симптоми:

 • Омани, помилкові особисті переконання, незважаючи на здоровий глузд чи очевидні факти, що свідчать про протилежне, і не з’ясовні культурним контекстом даної особистості.
 • Галюцинації, чуттєве сприйняття (звуки, дотики, запахи, смаки), що відбувається у відсутності реальних зовнішніх подразників (слухові галюцинації, голосу і інші звуки — це найпоширеніший тип галлюцинаторной шизофренії)
 • Безладні думки і дезорганізовані поведінку
 • безладна мова
 • Кататонічний поведінку, коли тіло хворого залишається нерухомим, а сама людина ні на що не реагує.
 • Термін «шизофренія» має грецьке коріння і на грецькій мові означає «роздвоєння особистості». Це неточне медичне визначення. У західній культурі багато людей дотримуються думки, що шизофренія — це розлад множинної особистості. Однак, це два різних захворювання, і у людей з шизофренією немає окремих особистостей.

  Діагностика шизофренії та інших психічних захворювань здійснюється згідно достатньо суворим критеріям. Час, а також тривалість проявів хвороби і симптоматичних особливості — це ті параметри, за якими ведеться діагностика. Дійсні симптоми шизофренії повинні виявлятися протягом не менше шести місяців або не менше одного місяця у разі лікування.

  Хто схильний даному захворюванню

  Є різні оцінки, що стосуються того, скільком людям ставлять цей діагноз. Хвороба вражає близько одного відсотка населення. П’ятдесят відсотків пацієнтів психіатричних клінік хворі на шизофренію.

  Найчастіше шизофренія вражає людей від 17 до 35 років. У більш ранній (підлітковому) віці хвороба зазвичай проявляється у чоловіків, а в більш пізньому (від 20 до 35) — у жінок. Багато з них стають недієздатними. Вони не можуть працювати на постійному місці або навіть виконувати таких простих завдань, як підтримання розмови. Можливості деяких настільки обмежені, що вони не можуть здійснювати дії, які для більшості людей не уявляють ні найменших труднощів, наприклад, прийняти душ або приготувати їжу. Багато хто з цих людей не мають вдома. Деякі відновлюють здоров’я в тій мірі, щоб вести більш-менш самостійне життя.

  Причини виникнення шизофренії

  Причини виникнення даного захворювання невідомі. Але є думка, що тут грає роль взаємозв’язок генетичних, біологічних, екологічних та психологічних факторів. Поки не ясні прямі і непрямі причини, які викликають цю хворобу, але проведені дослідження неухильно просуваються до вирішення цієї проблеми і поясненню причин шизофренії.

  У біологічних моделях шизофренії досліджуються такі проблеми, як генетична (спадкова) схильність, збудники інфекцій, алергія і порушення метаболізму.

  Відомо, що шизофренія може передатися по спадку. Таким чином, ризик виникнення даного захворювання у однояйцевих близнят людини, хворої на шизофренію, становить 40-50%. Для дитини батька з даним захворюванням, ризик розвитку хвороби становить 10%. У всього населення в цілому цей показник складає 1%.

  В даний момент існує концепція того, що в розвитку шизофренії задіяні полімерні гени, і що такі джерела стресу, як передпологовій, внутрішньоутробний, перинатальний і неспецифічний стрес-фактори, залучені в процес виникнення схильності або сприйнятливості, яка веде до виникнення захворювання. Нейромедіатори (речовини, здійснюють взаємодію нервових клітин) також пов’язані з розвитком шизофренії. Список досліджуваних нейромедіаторів досить великий, але особлива увага приділяється речовинам дофамін, серотонін і глютамат.

  Також, недавні дослідження виявили незначні зміни в структурі та функціях мозку, які показують, що, по украй мірі, частково шизофренія може бути результатом відхилень у розвитку мозку.

  Лікарі вивчають всі можливі медичні причини виникнення різких змін психічного здоров’я або поведінки людей. Іноді захворювання, яке легко піддається лікуванню, викликає ті симптоми, які нагадують симптоми шизофренії.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.