Шість розладів особистості, викликаних Інтернетом

загрузка...

В Інтернеті повно психів. Це загальновідомо. Ще одна істина — це всесвітня мережа зводить людей з розуму. Чувак, обізвав вас на одному з форумів придурком тільки за те, що у вас не така ігрова консоль, як у нього, чи перейшов межі ввічливості при зустрічі в реалі. І взагалі, пора, пора оновити інформацію в застарілих підручниках з психології — останнім часом список психічних розладів поповнився як мінімум десятком новинок, частина з яких зобов’язана своєю появою Інтернету. Отже, які ж розлади можуть з’явитися у абсолютно нормальної людини, варто йому відкрити веб-браузер?

№ 6 — Інтернет-интермиттирующее експлозівное розлад (воно ж «хворобу істериків-психопатів»)

На перший погляд, у них немає нічого ненормального — як в серійних вбивць. Протягом багатьох годин і навіть днів вони можуть вести легкі розмови з іншими учасниками форуму, блищати дотепністю або сипати жартами в коментарях. Але варто якусь дрібницю порушити крихку психічну рівновагу — і вони починають сипати добірною лайкою, як одержимі, і посилати найстрашніші прокльони на голови своїх опонентів, їх родичів, предків і нащадків до сьомого коліна.

У реальному житті це називається …

інтермітуюча експлозівное розлад

У реальному світі під «інтермітуючому експлозівним розладом» розуміють стан, що характеризується нестійкістю настрою. Експлозівние психопати — це люди, які скипають по самому незначному приводу. Наприклад, в забігайлівці забули принести замовлену картоплю-фрі, і вони влаштовують скандал з істерикою і гучними прокльонами, неначе всю їх сім’ї вирізав маніяк. Експлозівние психопати схильні до неконтрольованої агресії в найнесподіваніших ситуаціях.

У реальному житті цього розладу схильні лише 6% населення планети, а от у всесвітній павутині експлозівние психопати зустрічаються чи не на кожному сайті і форумі. Ніщо не зачіпає їх сильніше, ніж сумнів у їх авторитеті. Ось характерний «розмова» з експлозівним психопатом:

ЕП: Привіт, хлопці. Ось я тут фотки опрацював в Photoshop, що скажете?

Нормальний Інтернет-користувач: Можна було б прибрати відблиски об’єктива і трохи обрізати по краях.

ЕП: Здохни, довбаний придурок! Я уже нагороду ЗА СВОЇ РОБОТИ, КОЛИ ТИ ЩЕ пішки під стіл ходив, ублюдок. Заткнися, бездарність нікчемою.

(І так триває ще кілька годин, приблизно слів 2000).

Кумедний, і в той же час тривожний приклад інтермітуючого експлозівного розлади в Інтернеті не так давно викликав невеликий скандал в США. Асистентка одного з конгресменів отримала листа від незнайомої людини, в якому її називали не повним ім’ям, «Елізабет», а скорочено — «Ліз». У відповідь розлючена асистентка відправила близько 20 повідомлень, в якому вимагала вибачень. І щоб її називали тільки повним ім’ям!

Чому це відбувається в Інтернеті?

Перша причина очевидна: у реальному житті ми схильні придушувати агресію через страх, що можемо отримати фізичну відсіч. Друга причина теж цілком зрозуміла: в Інтернеті, де зовнішністю, престижною роботою, значним доходом і дизайнерськими шмотками нікого не здивуєш і нічиє повагу не завоюєш, доводиться створювати репутацію (і згодом її захищати) «старим ковбойським способом», тобто як це робилося колись на Дикому Заході: пристрілювати кожного, хто ризикне поставити її під сумнів.

Але є ще й третя, менш очевидна, причина: позбавлені голосу і мови тіла, ми не можемо висловити досаду, роздратування або легкий гнів, не побоюючись, що особа, на якого спрямовані ці негативні емоції, може просто їх не помітити! Тому нам доводиться утрирувати наші емоції, багаторазово їх підсилювати, щоб уявний супротивник нас почув.

Але найдивніше те, що онлайн-істерики, які вигукували образи ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ з безліччю знаків оклику, часто в цей час спокійнісінько сидять де-небудь в офісі і ведуть приємну розмову з колегами по роботі.

№ 5 — Низька переносимість фрустрації на форумах (вона ж «синдром фанатичного поновлення сторінки»)

Вони створюють нову тему на форумі і пишуть ідеальний пост (принаймні, на їхню думку). Звістка про це прекрасному, розумному, смішному і шалено оригінальному пості повинна негайно облетіти Інтернет, очолити всілякі рейтинги та зробити з автора народного героя! Цей пост настільки хороший, що кожні п’ять секунд автор перевіряє, чи не оновилася чи сторінка, чи немає відповідей і коментарів. Отримавши мало-мальськи зрозумілу відгук, він негайно строчить відповідь, і знову чекає і фанатично оновлює сторінку.

Якщо ж досконалий піст залишається непоміченим і протягом п’яти хвилин — ціла вічність по його мірках — бажаючі відповісти не знаходяться, він продовжує тему: «Що, ніхто так і не прокоментує?! Ей, народ?! ».

Такі типи люблять постити свої історії на новинних порталах на зразок Digg і Reddit і цілий день проводять, щохвилини оновлюючи сторінку в надії побачити хоч якісь відгуки на свою історію.

У реальному житті це називається …

Низька переносимість фрустрації

Низька переносимість фрустрації спостерігається в тому випадку, коли для відновлення психологічного комфорту людина потребує негайного задоволення своїх бажань і вибирає залежність. Це дуже схоже на поведінку будь-якого семирічної дитини, який щоб отримати іграшку, влаштовує істерику, плаче і кричить до тих пір, поки не отримає бажане. Але на відміну від дитини, людини з низькою переносимістю фрустрації не можна заспокоїти запотиличником.

Він настільки одержимий миттєвим бажанням, що все інше втрачає для нього значення. Життя як ніби зупиняється. Це свого роду форма прокрастинації — відкладання з дня на день, коли одержимість чимось (як правило, абсолютно незначним) заміщає всі інші інтереси: особисте життя, роботу, хобі. В результаті, начальник погрожує звільненням, дівчина не дзвонить другий тиждень, а собака приречено скиглить і пісяє в куточок — її не вигулювали вже тиждень. А все тому, що хтось не може відірватися від комп’ютера!

Чому це відбувається в Інтернеті?

В історії людства не було ще такого інструменту миттєвого задоволення, як Інтернет. Наші батьки нарікали, що телебачення вбило інтерес до реального життя і притупило увагу, але телепрограми хоча б починаються і закінчуються в певний час, а не коли нам завгодно. В Інтернеті все інакше: тут можна подивитися що завгодно, коли завгодно, з перервами, з перемоткою. Одним словом, все до наших послуг.

Тому з кожним днем ми менш терплячі — Інтернет не має в своєму розпорядженні до терпіння. Ми вимагаємо негайної відповіді. І чому б ні? Адже всього за п’ять доларів можна замовити онлайн-стриптиз!

№ 4 — Інтернет-синдром Мюнхгаузена (він же «синдром жертви обставин»)

Майже на кожному форумі знайдуться люди, які ведуть себе абсолютно нормально: коментують, пишуть пости. І раптом, як грім серед ясного неба, трапляється трагедія. Вони повідомляють про смерть собаки, члена сім’ї або близького друга. Або про те, що смертельно хворі, і жити залишилося кілька місяців. І всі форумчани негайно починають їх жаліти, надавати увагу і голосно журитися. Посилають втішні листівки та сердечка.

Проходить кілька місяців. І раптом неждано-негадано відбувається ще одна трагедія: краща подруга згвалтована або паралізована в результаті аварії (або і те, і інше). Кілька місяців потому помирає батько. Другий раз.

І тут ви і починаєте підозрювати щось недобре. Одне з двох: або над людиною тяжіє древнє родове прокляття, або у нього дуже, дуже багата фантазія.

У реальному житті це називається …

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.