Шість прикладів того, як ваш раціон харчування може погіршити проблему нетримання сечі

загрузка...

Незважаючи на те, що не існує формальної «дієти в разі нетримання сечі», те, що ви їсте і п’єте, може погіршити симптоми нетримання — особливо якщо у вас невідкладне нетримання, яке також називається гіперактивним сечовим міхуром. Багато лікарів радять людям з нетриманням сечі виключити певні продуктів харчування і напоїв зі свого раціону. Але вони також визнають, що ті ж самі продукти і напої, які турбують однієї людини можуть взагалі не турбувати іншого. Важливо підлаштувати під себе свою дієту при нетриманні сечі. Змініть вашу дієту, і проблема з нетриманням сечі може покращитися.

Це можна зробити методом проб і помилок: виключити всі продукти харчування і напої, які, як вас здається, створюють проблеми, а потім знову вводити їх один за іншим, щоб побачити, чи можете ви переносити їх в невеликих кількостях.

Надмірне споживання рідини і нетримання сечі

Якщо ви не п’єте достатньо води, може початися зневоднення. Але якщо у вас нетримання сечі і ви п’єте велику кількість рідини, то це також може створити певні проблеми.

Вживання часто рекомендованої дози в шість-вісім склянок води в день може бути проблемою. Вісім склянок 250 мл складе 2 літри рідини. Експерти рекомендують обмежувати себе приблизно 900 мл або 1300 мл.

Контроль над кількістю споживаної рідини може допомогти в усуненні симптомів, як при невідкладному нетриманні сечі, так і при нетриманні при навантаженні.

Нетримання сечі при навантаженні проявляється себе, коли відбувається витік невеликої кількості сечі при утворенні тиску на сечовий міхур, наприклад, при кашлі або при чханні. Невідкладне нетримання сечі, також відоме як гіперактивний сечовий міхур, виявляється у відчутті раптових позивів до сечовипускання, а іноді і випадковому подтекании сечі.

Алкогольні напої

Якщо ви страждаєте від невідкладного нетримання або змішаного нетримання сечі (поєднання невідкладного нетримання і нетримання при навантаженні), алкогольні напої у вашому раціоні можуть виявитися не до місця.

Алкоголь робить безпосередній вплив на сечовий міхур, знижує контроль і діє трохи як сечогінний засіб, що призводить до зневоднення.

Алкоголь на неврологічному рівні заважає контролю над сечовим міхуром. Він втручається в неврологічні сигнали, що йдуть від мозку до сечового міхура (які повідомляють тілу, коли йти в туалет, коли утримувати сечу і так далі). Якщо ви вживаєте алкоголь, то ваш контроль над цією системою знижується, і ви, швидше за все, будете піддані ризику виникнення «нещасних випадків».

Хоча деякі люди з нетриманням сечі виключають алкоголь зі свого раціону взагалі, деякі можуть добре переносити його вживання в невеликих кількостях. Найкраще скоротити вживання алкоголю настільки, наскільки це можливо. Або виключити його на кілька тижнів, а потім з’ясувати, в яких кількостях ви можете спокійно його переносити (поступово вводячи його в раціон).

Досить часто пацієнти випивають щодня, незважаючи на проблеми з нетриманням. Після розмови з лікарем про те, як алкоголь впливає на стан їх сечового міхура, більшість з них відмовляється від міцних напоїв, і стан сечового міхура поліпшується.

Кофеїн

У міру того, як ви будете створювати персональний раціон харчування для контролю нетримання сечі, слід врахувати, що кофеїн є свого роду «подвійним ударом» для тих, хто страждає від нетримання. З одного боку кофеїн стимулює сечовий міхур, але він також діє як сечогінний засіб.

При нетриманні сечі найкраще повністю виключити каву та інші джерела кофеїну зі свого раціону.

Кофеїн міститься в безалкогольних напоях, у багатьох сортах чаю, шоколаду, і навіть — у невеликих кількостях — в каві без кофеїну.

Але усунення кави (не кажучи вже про шоколад) може бути важкою справою. Якщо ви великий любитель кави, скоротіть його вживання до однієї — двох чашок в день.

Крім того, намагайтеся пити каву вранці, щоб вам не довелося вставати часто вночі, щоб помочитися. Не пийте кави після 7 вечора.

Пікантна їжа

Якщо у вас нетримання (гіперактивний сечовий міхур), то, можливо, вам варто уникати вживання пряно-гарячих страви, таких як мексиканські або китайські гарячі страви, перець чилі, перець, хрін та інших дуже пікантних продуктів.

Також як кофеїн може бути дратівливим, гостра їжа може подразнювати слизову оболонку сечового міхура.

Знову ж, з’ясуйте, яка гостра їжа посилює ваші симптоми. Це знову можна зробити за допомогою проб і помилок, поки не складете вашу індивідуальну дієту для контролю нетримання сечі.

Кисла їжа

Якщо у вас нетримання сечі, то краще всього виключити з раціону цитрусові та продукти з них, включаючи апельсиновий сік, журавлинний сік і інші цитрусові напої. Цитрусові продукти і напої дуже кислі і, як правило, дратують сечовий міхур. Вважається, що журавлинний сік допомагає впоратися з інфекціями сечового міхура, але це не допомагає при гіперактивності сечового міхура і нетриманні сечі.

Газовані напої

Навіть якщо газовані напої не містять кофеїн, можливо, їм не місце у вашій персональній дієті для контролю нетримання сечі.

Діоксид вуглецю в напоях може викликати роздратування чутливого сечового міхура. І як тільки настає подразнення, може виникнути бажання сходити в туалет, тобто, типовий симптом нетримання сечі.

Обговорення проблеми нетримання сечі

Початок розмови про нетриманні сечі під час відвідування звичайного візиту до лікаря може бути незграбним і важким. Але важливо така розмова почати.

Експерти пропонують прямий підхід. Спробуйте сказати щось на кшталт: «У мене виникли деякі проблеми з сечовим міхуром».

У цей момент, лікар повинен почати задавати вам дуже конкретні питання про ваш стан. Він або вона повинні запитати, наприклад, встаєте ви вночі, щоб помочитися, і случают Чи є у вас витоку і як часто.

Якщо лікар не задає подібних питань, попросіть напрямок до іншого фахівця.

Зв’язок між масою тіла і нетриманням

Незалежно від вашої кращої персоналізованої дієти для контролю над нетриманням сечі, майте на увазі, що підтримання маси тіла на здоровому рівні може також допомогти в боротьбі з цією проблемою. Кілька досліджень показали, що якщо у вас надмірна вага, втрата ваги — хоча б на 5% або 10% від початкової ваги — може допомогти зменшити симптоми нетримання сечі при навантаженні і невідкладного нетримання.

В одному з досліджень, в якому брало участь 40 жінок з нетриманням сечі, ті, хто втратив у середньому 15 кілограм, скоротили випадки прояву нетримання сечі на 60%. Для порівняння серед тих жінок, які не втрачали у вазі, цей показник склав 15%.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.