Шість найпопулярніших косметичних операцій

Косметична хірургія — ідеальне рішення для тих, хто хоче виглядати молодше або змінити непривабливу особливість зовнішності. Незначна косметична корекція допоможе розгладити зморшки на лобі; більш складні процедури «підтягують» втратила пружність шкіру обличчя або видаляють надлишок жиру на животі та стегнах. Професійно виконана операція може докорінно змінити ваш образ в очах оточуючих і ваших власних очах. Придбана в результаті операції впевненість в собі і висока самооцінка неодмінно вплинуть на всі аспекти вашого життя.

Але якщо операція називається «косметичної», це ще не означає, що вона позбавлена будь-якого ризику. Зрозуміло, деякі косметичні процедури більш небезпечні, ніж інші, але практично всі без винятку операції можуть спричинити за собою ускладнення того чи іншого роду. Інфекція, спотворення, параліч і навіть летальний результат — ось можливі результати будь, навіть найбільш невинною і незначною косметичної операції. Подібні небажані наслідки косметичних операцій виникають анітрохи не рідше, ніж ускладнення після операцій будь-якого іншого типу.

Нижче описані шість найбільш популярних косметичних операцій. Всі вони можуть становити небезпеку для здоров’я (від освіти рубців до паралічу лицьових м’язів) або навіть життя пацієнта (якщо мова йде про ліпосакції). Зменшити ймовірність ускладнень може вибір досвідченого і висококваліфікованого косметичного хірурга.

Підтяжка шкіри чола і навколо брів

Ця косметична операція розгладжує зморшки на лобі, підтягує брови, а також шкіру навколо брів, що нависає над очима. При цьому видаляється надлишок тканини і натягується шкіра на лобі. Відновлювальний період — від 7 до 10 днів в домашніх умовах (і менше, якщо операція виконується за допомогою ендоскопа, тобто при меншій кількості розрізів); рани загоюються протягом двох-трьох тижнів. Результати операції зберігаються на 5-10 років. Можливі ускладнення: непорушність лицьових м’язів, розслаблення м’язів, інфекція, утворення рубців, асиметрія.

Корекція форми століття (блефаропластика)

Мета цієї операції — усунення набряклості вік і мішків під очима методом видалення надлишку жирової і м’язової тканини і шкіри. Відновлювальний період — від 7 до 10 днів у домашніх умовах; протягом перших двох-трьох днів після операції не можна читати, протягом двох тижнів після операції не можна носити контактні лінзи; протягом декількох тижнів зберігається набряклість і гематоми. Результати операції зберігаються на кілька років; іноді на все життя. Можливі ускладнення: тимчасове двоїння в очах і втрата чіткості бачення, інфекція, кровотеча, набряклість, відчуття сухості в очах; нездатність повністю закрити очі; відвисання нижніх століття вимагає подальшого оперативного втручання; неминуща сліпота.

Кругова підтяжка обличчя (рітідектомія)

Ця операція допомагає повернути колишню форму розплився рисами обличчя, в тому числі підтягти обвислу шкіру на щоках і підборідді, прибрати зайвий жир, стягнути м’язову тканину і натягнути шкіру. Відновлювальний період — від 10 до 14 днів у домашніх умовах; гематоми зберігаються на два-три тижні. Результати операції зберігаються на 5-10 років. Можливі ускладнення: параліч лицьових м’язів, інфекція, кровотеча, утворення рубців, радикальне — і не завжди бажане — зміна зовнішності.

Ліпосакція

Ця операція спрямована на корекцію фігури методом видалення жирових відкладень. Для цього надлишок жиру відсмоктують через спеціальну трубку, з’єднану з вакуумним апаратом. При тумесцентной ліпосакції в область, що підлягає операції, спочатку вводять знеболюючий фізіологічний розчин. Використання цієї техніки дозволяє зменшити набряклість і гематоми після операції. При ультразвукової ліпосакції жир розріджується під дією звукових хвиль певної частоти, після чого його видаляють. Відновлювальний період — від 1 до 2 тижнів в домашніх умовах; набряклість і гематоми зберігаються на один-шість місяців. За умови дотримання дієти і занять спортом результати операції зберігаються на все життя. Можливі ускладнення: зморщування або відвисання шкіри, поява пігментних плям, пошкодження шкіри, надмірна втрата рідини, що викликає шок, інфекція, опіки, зупинка серця. Медичній практиці відомі випадки, коли ліпосакція призвела до летального результату.

Корекція форми носа (ринопластика)

Ця операція спрямована на корекцію форми носа або усунення непрохідності дихальних шляхів методом розрізання або зміни форми хряща або кістки. Відновлювальний період — від 1 до 2 тижнів в домашніх умовах; повне загоєння займає рік і більше. Результати операції зберігаються на все життя. Можливі ускладнення: інфекція, пошкодження дрібних кровоносних судин, в результаті чого на носі з’являються почервоніння; можлива необхідність у подальших операціях.

Підтяжка живота (абдомінопластика )

Ця операція підтягує обвислу шкіру на животі. В процесі операції видаляють зайвий жир і шкіру і натягують м’язи. Відновлювальний період — від 2 до 4 тижнів в домашніх умовах; протягом 4-6 тижнів не можна активно займатися спортом і проявляти фізичну активність; шви помітні протягом трьох місяців — двох років. За умови дотримання дієти і занять спортом результати операції зберігаються на все життя. Можливі ускладнення: утворення тромбів, інфекція, шрами; може знадобитися друга операція.

Навіть якщо косметична операція проходить без сучка і задирки, результат не завжди відповідає очікуванням пацієнта. Для максимально точного прогнозування результатів операції використовується цифрова фотографія і спеціальні комп’ютерні програми. Ефективність операції в чималому ступені залежить від професіоналізму і досвіду хірурга, а також ряду індивідуальних особливостей: типу шкіри, здатності до загоєнню, стану здоров’я в цілому.

Обов’язково обговоріть з хірургом, чого ви чекаєте від операції, щоб уникнути можливих розчарувань. Досвідчений і кваліфікований хірург підготує пацієнта до того, що результат операції може не виправдати його очікувань.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.