Шийного цистит: небезпечний не тільки для жінок

Шийного цистит часто поєднується з трігонітом, власне кажучи, він є складовою частиною трігоніта. Щоб виявити це захворювання і правильно пролікувати, потрібно обстежитися. Це захворювання зустрічається як у жінок, так і у чоловіків і може доставити багато неприємностей, аж до нетримання сечі.

Що таке шєєчний цистит і чому він може початися

Цистит — це запалення стінки сечового міхура. Шєєчний цистит — це запальний процес в області шийки сечового міхура — місця переходу сечового міхура в сечівник. Запалення саме в цьому дуже обмеженому місці буває рідко, зазвичай в запальний процес втягується сечоміхуровий трикутник — простір, розташоване між впадінням у сечовий міхур двох сечоводів і виходу з нього сечівника, яке має форму трикутника. Такий запальний процес називається трігонітом і шєєчний цистит є його складовою частиною.

При шийковому циститі в запальний процес втягуються м’язи, що беруть участь у закритті і відкритті виходу їх сечового міхура. Ці м’язи називаються сфінктерами. Всього існує два сфінктера: внутрішній — він складається з гладкої мускулатури і скорочується мимоволі; зовнішній сфінктер складається з поперечносмугастих м’язів і людина може ним управляти. При запаленні цих м’язів функція їх порушується, що може призвести до нетримання сечі.

Запальний процес в цій області може протікати як гостро, так і хронічно.

Гострий шєєчний цистит

Цей процес є зазвичай наслідком потрапляння збудників інфекції з верхньої частини сечівника (наприклад, при поширенні якоїсь інфекції, що передається статевим шляхом). Причиною запалення може бути і простатит. Тому гострий шєєчний цистит частіше зустрічається у чоловіків.

Початок захворювання гострий, іноді з порушенням загального стану, з невеликим підвищенням температури, млявістю, слабкістю, нездужанням. Особливістю шийкового циститу є те, що на фоні частих хворобливих сечовипускань, характерних для будь-якого гострого циститу, з’являються різко виражені порушення сечовипускання, аж до нетримання сечі. Причиною нетримання сечі є запальний процес в сфінктера, переривати витікання сечі із сечового міхура.

Як і будь-який гострий цистит, шєєчний цистит і тригоніт проходять максимум протягом тижня, але якщо їх вчасно не пролікувати правильно, то ознаки зазвичай повертаються, але вже у вигляді хронічного перебігу.

Хронічний шєєчний цистит

Хронічний шєєчний цистит і тригоніт спостерігається в основному у жінок. Відбувається це тому, що порушується кровообіг в цій області, наприклад, при неправильному положенні матки або при опущенні передньої стінки піхви. Часто до такого запаленню приєднується інфекція. Іноді причиною такого стану є хронічний запальний процес в параметрии — пухкої сполучнотканинної клітковині, що оточує матку.

При хронічному шийковому циститі ознаки захворювання виражені мало. Зазвичай це кілька прискорене сечовипускання і неприємні відчуття під час цього акту. Зміни в сечі зазвичай відсутні, тому виявити хронічний шєєчний цистит буває досить складно, враховуючи те, що і скарг-то у жінок майже немає. Але іноді хронічний шєєчний цистит супроводжується періодичним неудержіваніем сечі і ось тоді жінки зазвичай звертаються до лікаря.

Виявити хронічний шєєчний цистит можна тільки під час цистоскопії — обстеження внутрішньої поверхні сечового міхура за допомогою спеціального оптичного апарату — цистоскопу. При цистоскопії видно, що слизова оболонка мочепузирного трикутника розпушена, набрякла, злегка почервоніла.

Ускладненням шийкового циститу і трігоніта часто є міхурово-сечовідний рефлюкс (заброс сечі з сечового міхура в сечоводи) і як наслідок цього процесу, — пієлонефрити — інфекційно-запальні захворювання нирок.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.