Що значить is?

В англійській мові є кілька дієслів, які є не зовсім звичайними, а їх використання не завжди зрозуміло людям, які тільки почали вивчати цю мову. Одним з таких дієслів є дієслово to be, а is в свою чергу — це одна з форм цього дієслова. Так що ж означає is? Is — це форма 3-його особи, єдиного числа, теперішнього часу дієслова to be. Простіше кажучи, ми можемо його використовувати тільки після слів він (he), вона (she), воно (it) або слів, які можна замінити цим займенником. Наприклад: Президент, це слово можна замінити займенником він, відповідно, після нього в англійській мові буде стояти is. А ось слово хмари, ми не можемо замінити жодним з цих займенників, для нього підійде тільки «вони», якого немає в цьому переліку. Отже, is після нього ми вже не зможемо спожити.

Отже, дієслово to be, а отже і його форма is може вживатися як:

 • смислової самостійний дієслово, тобто дієслово який несе в собі значення бути або існувати. Наприклад: He is at home — Він удома. Сенс слова is полягає в тому, що він ЗНАХОДИТЬСЯ будинку, просто в перекладі на російську мову це слово є зайвим, і ми його опускаємо. Або She is beautiful — Вона красива (Вона Є красивою). Справа в тому, що в російській мові пропозиція може обходитися без дієслова, а в англійській мові дієслово повинен бути обов’язково;
 • допоміжний дієслово, тобто дієслово, який допомагає утворювати тимчасові форми іншим дієсловам. У таких випадках він взагалі ніяк не перекладається, а служить як помічник. Наприклад: She is writing a letter now. — Вона зараз пише лист. Час — справжнє продовжене. Тут важливо запам’ятати, як утворюється той чи інший час, а сам is буде так само в 3-м особі, єдиному числі, теперішнього часу;
 • модальне дієслово, тобто дієслово, який не позначає сам ніяк, а виражає ставлення до нього. Він висловлює або плановане дію, або розпорядження і накази. І завжди після is в таких пропозиціях варто частка to. У таких випадках is перекладається як «повинен», але в різних значеннях. Розглянемо приклади, які нам все пояснять. Marry is to arrive on Friday — Мері повинна приїхати в п’ятницю (плановане дію). The boss says he is to call her, because it is his job — Директор каже, що він повинен подзвонити їй, тому що це його робота.
 • Ось, що значить is … Звичайно, його не можна вивчати окремо, адже він тісно пов’язаний з іншими формами дієслова to be, зрозуміти які можна тільки в сукупності. Тільки коли граматичний матеріал буде засвоєний в системі, їм легко опанувати.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.