Що вміє дитина в 4 місяці?

Немовлята розвиваються і вчаться новому дуже швидко. Визнаний факт, що найшвидший темп розвитку у всій нашого життя ми переживаємо саме в перші місяці і роки нашого існування. Давайте подивимося, що дитина вміє робити в 4 місяці. Цю інформацію можна використовувати для діагностики його розвитку і здоров’я. Однак, не біда, якщо ви помітите, що в чомусь ваше дитя відстає. У кожної людини свій індивідуальний темп росту і розвитку. Отже:

Що вміє дитина в 4 місяці?

Ось основні пункти, які відповідають розвитку дитини в 4 місяці:

 • Дитина дізнається свою матір або людини, яка за ним доглядає. Він воліє його всім іншим людям.
 • Дитина дізнається голоси знайомих людей і здатний відрізнити їх від незнайомців.
 • Дитина може виводити рулади. Починає вимовляти перші склади.
 • Взаємодіє з висить іграшкою однією або двома руками.
 • Дитина чує своє ім’я і реагує на нього.
 • М’язи дитини зміцніють настільки, що він зможе самостійно піднімати плечі і голову, лежачи на спині.
 • Дізнається знайомі і незнайомі речі. По-різному реагує на них.
 • У нього є улюблені іграшки, як і нелюбимі.
 • Підтримує груди або пляшечку при годуванні і грає з нею.
 • Ось, що вміє дитина в 4 місяці.

  Необхідно відзначити, що після подолання віку в 4 місяці життя в сім’ї знаходить більш спокійний і звичайний характер. Справа в тому, що батьки вже звикають до процедур по догляду за дитиною, хоча іноді малюк поводиться капризно. Тепер у батьків з’являється можливість поспати протягом 6:00. Однак, вночі — це недозволена розкіш.

  Обов’язково пам’ятайте про те, що сльози або посмішки дитини після 4 місяців — уже не рефлекс. Вони цілком осмислені. За допомогою цих простих дій дитина вчиться виражати себе і свої емоції. Це дуже важливий етап. Поведінка дитини потрібно приймати і звертати на нього увагу. Ні в якому разі не залишайтеся холодної або мовчазною матір’ю, адже це психологічне насильство над дитиною. Не дивлячись на те, що він поки не розмовляє і, здається, що не розуміє, потрібно з ним спілкуватися на рівних. Розмовляйте з малюком і піклуйтеся про нього, так як така поведінка матері — це запорука психічного та психологічного здоров’я малюка. Пам’ятайте, йому треба жити в непростому світі, який швидше ворожий, ніж дружелюбний. Таке ставлення до дитини виховає в ньому сильну і здорову особистість, здатну на сильні почуття любові та поваги. Хочете зберегти хороші стосунки з дітьми в старості? Тоді потрібно піклуватися про них так, як ви б дбали про себе.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.