Що вивчає екологія?

Часто, наука йде в розріз з релігією і «побутовим» знанням. Наука пропонує людині дійсно добре розібратися в досліджуваному явищі і отримати якісні та перевірені дані. Поговоримо трохи про науку екології. Отже:

Що вивчає екологія?

Екологія — це особливий розділ загальної біології. Вона вивчає взаємодію живих організмів, їх пристосування до життя один з одним. Також в екології вивчається характер зв’язку і залежності живих істот від умов їхнього існування.

Відомо, що в ході еволюції самі пристосовані види виживають за допомогою того, що вміють адаптувати себе до умов навколишнього середовища. Цей закон виживання стосується абсолютно всіх живих організмів без винятку. Теорію природного відбору створив і розробив Чарльз Дарвін. На даний момент, це сама визнана теорія, яка пояснює розвиток життя і її видів на нашій планеті.

Екологія охоплює велике коло питань. Основні блоки вивчення в рамках екологічної науки такі. Перш за все, вивченню піддаються фактори середовища та комплекси цих факторів. Яким чином якісь елементи середовища можуть впливати на життя виду і до яких прийомів адаптації вони призводять. В якості основних факторів виділяють такі, як фізико-хімічний (температура, світло, вологість, опади, вітер, грунт і т. д.), біотичний фактор (вплив організмів і видів один на одного), антропогенний (вплив людської діяльності на життя природи ). Ось, що вивчає екологія.

Другий блок науки екології займається вивченням популяцій рослин і тварин. Популяції визначають як певну угруповання особин одного виду, які живуть на одній території і використовують її ресурси. Також особи володіють одним органічним будовою і біологічними властивостями.

І третій розділ екології називають біоценології. Цей розділ займає дуже важливе місце в екології. Він займається вивченням цілих рослинних і тваринних співтовариств. Ці великі освіти складаються з популяцій різних видів.

Життя і зовнішній вигляд будь-якої тварини визначають умови перебування, в яких тварина виявляється. Все розмаїття форм життя на Землі сформувалося завдяки різним місцям проживання. Скажімо, кріт не потребує хорошому зорі, так як він живе під землею. Йому потрібен, швидше, краще підійдуть хороші нюхові здібності. А от мешканцям неба, наприклад, орлам. Просто необхідний гостре око, здатний бачити жертву з відстані в кілька кілометрів. Таким чином, в небі потрібні крила, ну а під землею гладка шерсть, яка може легко ковзати в грунті. Ось, що вивчає екологія.

Ну а чим займаються самі вчені екологи? Основний майданчик їхньої діяльності — це сама природа. Екологи вибираються в експедиції, де досліджують все цікавлять їх чинники. Вони вивчають життя рослин і тварин у різних умовах, щільність і характер заселення видами різних територій, намагаються виділити закономірності впливу чинників середовища на тварин і рослини, проводять кількісні розрахунки, детально вивчають популяції і великі спільноти. Безсумнівно, їм є чим зайнятися. Зазвичай, експедиції можуть досягати декількох місяців за часом проведення. Але, часто, і цього дуже мало, щоб встигнути вивчити все, що потрібно.

Технічне оснащення екологів вразить фантазію навіть самих затятих шанувальників шпигунських і детективних фільмів. На їх озброєнні знаходяться літаки, вертольоти, автомобілі підвищеної прохідності, різні високоточні прилади виміру синтезу рослин, термометри діють на відстані, ехолокатори, радіотрекери, прилади нічного бачення і багато багато іншого. Ось, що вивчає екологія.

Наука екологія посідає найважливіше місце у системі всіх природно наукових напрямів знання. Дані, які отримані екологами можуть використовуватися в цілях підвищення якості життя нашої планети в цілому. Таким чином, екологія дозволяє зрозуміти нашу планету, закони її природи і роль впливу людини на Землю. Наскільки ми псуємо або, навпаки, покращуємо життя нашої рідної планети? Ось, на яке питання може відповісти екологія.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.