Що таке життя?

Спробувати зрозуміти життя — це така ж непосильна задача, як спробувати подолати швидкість світла. Занадто низький рівень усвідомлення не дозволяє звичайній людині зануритися в потаємні таємниці світобудови. Давайте спробуємо поміркувати над нашим життям разом. Отже:

Що таке життя?

Філософські та релігійні концепції протягом довгих століть і тисячоліть намагалися створити теорію, яка могла б цілком і повністю відповісти на питання про сутність життя, про сутність енергії та матерії. Але навряд чи хоча б одна з цих концепції була близька до розуміння. Чи існує взагалі можливість укласти в рамки мозкової діяльності все розмаїття і велич всесвіту? Що вважати за життя в кінцевому підсумку? Може бути життя — це єдиний механізм, який постав перед нашими очима в вигляді всесвіту? Або ж життя — це життя людини? Обидва ці питання взаємопов’язані і обидва ці питання далекі один від одного і існують в паралельних світах.

Як можна намагатися відповісти на такий екзистенційний питання, володіючи крихітним відсотком інформації не тільки про всесвіт, але навіть про фізіологічному будові людини? А як бути з тим, що життя має абсолютно різні форми і безмежні варіації і прояви? Чи відомі нам абсолютно всі форми життя? На жаль, швидше за все це не так.

Що таке життя людини? Кожна людина має право на створення та усвідомлення власної картини світу. Картина світу — це набір установок, понять і потреб людини. Кожна картина світу унікальна. Кожне життя має своє визначення. Саме тому дана стаття носить характер скоріше відкритого роздуми, ніж утвердження власної позиції. Просимо вас не судити строго, і спробувати сформувати свою відповідь на питання про сутність життя.

Ми часто себе запитуємо про те, що таке сенс життя. Чи є він? Чи є він в нашій особистого життя? Безумовно, на таке питання зможе відповідай тільки одна людина. Це ви самі. Ваша діяльність і ті люди, з якими ви йдете по життю несуть в собі якийсь сенс, який чарівним чином складається з вашим. В результаті ми отримуємо якесь переплетення смислів, яке веде … До ніж воно веде? Ось, що нас лякає. Ось, що нас засмучує. Людство поки не в силах зрозуміти, навіщо воно існує.

Чудова наукова теорія, яка пропонує досить реалістичне бачення ситуації. Теорія хаосу. Вона свідчить про те, що життя — це лише випадкове поєднання хімічних реакцій та біологічних мутацій. От і все. Ми — це випадковість, а може бути навіть помилка в історії всесвіту.

Особливої розмови вимагає поняття про доброго життя. Тут потрібно трошки відволіктися від роздумів про космос і всесвітніх масштабах. Що таке хороше життя? Яка вона? Скільки видів хорошого життя можна придумати? Чи однаково хороша одне життя для різних людей. Досвід і практика показує, що поняття про хорошого життя можуть бути як схожими, так і діаметрально протилежними. У чому причина цього? Причина криється в індивідуальності людей. Кожен з нас — це окремий світ зі своїми законами і правилами. Хтось бачить хороше життя в дорогій машині і престижній роботі. Для когось хороше життя — це сім’я і діти. Хтось приходить до розуміння того, що життя хороша тільки за штурвалом літака, або з пензлем у руці, або на сцені кращих театрів світу.

Прийнято вважати, що хороше життя відрізняється наявністю вільних грошових коштів, які можуть дозволити людині якусь свободу. Чи так це? Дане твердження контрастує з твердженням будь-який з релігій. Будь-яка з конфесій готова відповісти на питання про те, що таке духовне життя. В чому перевага релігії? Релігія примудряється давати прості відповіді на складні питання. Як виявилося, людям більше нічого і не потрібно. «Чому гримить грім? Тому що Зевс Громовержець розгніваний.» Після того, як людина це розуміє, він перестає відчувати страх. Цей приклад пов’язаний з давно минулими часами, однак принцип релігії залишається незмінним протягом усього свого існування. Релігія, бог, божество, космос і всі інші представники рятують людину від невідомості. Не секрет, що немає гірше ситуації, коли не знаєш чого чекати. Релігія дає просту відповідь на це питання. Будь-яка з конфесій обіцяє райське життя після смерті, якщо ти служив її ідеалам. Таким чином, релігія виконує подвійний захоплення. Вона говорить людині: «Я врятую тебе від страху, але якщо ти будеш жити неправильно, то я покараю тебе!» Таким чином людина опиняється в ситуації уявного вибору. Він думає, що позбувся мук, коли насправді прирік себе на довічне служіння представникам релігійних ідеалів.

Ми живемо вже дуже довго на цій планеті, але поки так і не зрозуміли що таке людське життя. Хоча якщо задуматися про час у всесвітніх масштабах, то людство пробуло в цьому світі приблизно не більше секунди. Не варто намагатися зрозуміти вселенський сенс життя. Перше завдання людства — це розібратися в самому собі. Перше завдання будь-якої людини — зрозуміти і прийняти себе. Пристрій нашої нервової системи і свідомість, що еволюція нам подарувала, диктує зовсім особливе сприйняття навколишнього світу. Ми дивимося на цей світ виходячи з власних систем фільтрів. Для того, щоб наблизитися до розуміння навколишнього світу, необхідно спробувати побачити себе. Саме цій меті служить чудова наука психологія. Завдяки знанням, отриманим в ході численних авторитетних досліджень, людство все більше і більше наближається до усвідомленого існування. Друга половина двадцятого століття — це той час, коли все більше людей починають задаватися питанням про адекватність і гармонійності свого життя. Як ми живемо? Що ми робимо не так? До чого нам йти?

Ми сподіваємося, що ви почерпнули для себе хоч щось з нашої статті. Це наше бачення того, що таке філософія життя. Удачи вам, дорогий читач, на шляху усвідомлення себе і власного життя.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.