Що таке VPN?

У нашій статті мова піде про технології, які дозволяють спорудити індивідуальну мережа комп’ютерів, незалежну від інтернету. Поговоримо про це докладніше. Отже:

Що таке VPN?

VPN розшифровується як Virtual Private Network — віртуальна приватна мережа. Ці технології дозволяють забезпечити одне або декілька мережевих з’єднань. Такі сполуки працюють поверх інших мереж, наприклад, інтернету. Рівень довіри до VPN не залежить від рівня довіри до глобальної мережі. Будучи творцем однієї з VPN, можна використовувати самі різноманітні системи захисту даних. Таким чином, створення приватної мережі вигідно тим, хто хоче передавати інформацію з одного комп’ютера на інший, при цьому знаючи про те, що дані захищені набагато краще, ніж при використанні інтернету. Що входить в арсенал систем безпеки VPN? Різні засоби криптографії, такі як шифрування, аутентифікація, інфраструктура відкритих ключів, засоби для захисту від повторів і змін переданих по мережі повідомлень.

У з’єднаннях VPN прийнято виділяти кілька видів цих речовин:

 • Вузол-сайт
 • Мережа-сайт
 • Мережа-мережу
 • Необхідно відзначити, що рівень безпеки і анонімності мереж VPN залежить від того, яким чином вона реалізована і налаштована. Високого рівня конфіденційності можна домогтися за допомогою спеціального програмного забезпечення та правильної його реалізації. Тонкі налаштування мереж VPN дозволяють користувачам досягти повної анонімності в віртуальному просторі.

  Поговоримо трохи про структуру VPN. Вона складається з двох рівнів. Перший рівень називається «внутрішня мережа». Таких мереж може бути декілька. Другий рівень — це «зовнішня мережа». По ній проходить з’єднання всіх внутрішніх. Як правило, для з’єднання використовується інтернет. Існує можливість підключення віддаленого користувача до віртуальної мережі. Для цього використовується спеціальний сервер, який підключений як до внутрішніх мереж, так і до зовнішньої. Для того щоб підключитися до віртуальної мережі, комп’ютера необхідно пройти декілька процесів. Тільки після успішного завершення процесів ідентифікації і аутентифікації користувач зможе пройти процес авторизації. Авторизація, в свою чергу, дозволяє отримати повний доступ до можливостей мережі.

  Ось, що таке VPN. Підіб’ємо невеликий підсумок. VPN дозволяє нам створити віртуальну мережу. Вираз «віртуальна мережа» вимагає особливої уваги. По суті, комп’ютери, які підключені до однієї з таких віртуальних мереж не з’єднані один з одним також, як при локальному з’єднанні. Тому слід розрізняти два види цих зв’язків. VPN відрізняється від локального з’єднання. Однак, всі властивості локальної мережі можна спостерігати і в технології VPN. Чим зручна VPN? Ви можете створити свою «локальну» віртуальну мережу з декількох комп’ютерів, які можуть перебувати в різних частинах світу. Слід, однак, відзначити, що віртуальна мережа можлива тільки лише при наявності інтернет з’єднання.

  Нові технології вимагають нових рішень кожен день. Іноді навпаки, нові ідею вимагає своєчасного розвитку свіжих технологій. У світі ідей і прогресу все це стає можливим завдяки тим людям, які втілюють свої ідеї та фантазії в життя.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.