Що таке віджет?

Що таке віджет і навіщо він потрібен?

 • З поняттям віджет ми зазвичай можемо зіткнутися в інтернеті, переглядаючи черговий найцікавіші сайт. Однак, далеко не всім користувачам славного інтернет-простарнства відомо призначення віджету. У найвужчому розумінні, віджет — це програма, створена для того щоб виконувати певну функцію або функції.
 • Приклади віджетів в контакті:

 • Відкривши черговий сайт, ми можемо помітити, що став останнім часом популярним, так званий «лайк», від розробників vkontakte.ru. Цей віждет являє собою невеликий прямокутник, як правило під основним вмістом сайту. Він синьо-блакитного кольору (основна колірна модель vkontakte.ru), всередині написано «мені подобається», а поруч символ схвалення у вигляді кулака з відкритим великим пальцем. Яка його функція? Вона дуже безхитрісно. Коли ви натискаєте на прямокутник, то віджет створює посилання, яке перенаправляє на сайт vkontakte.ru для подальшої обробки. І на вашій сторінці в розділі «стіна» з’являється потрібне посилання і заява про те, що вам це посилання сподобалася.
 • Це приклад роботи інтерактивного віджета, який призначений для розповсюдження інформації про сайт, на якому він встановлений.
 • Ще один віджет від розробників vkontakte.ru — це віджет створений для того, щоб відвідувач сайту міг залишити свій коментар, наприклад, до статті. Це неймовірно вигідно для власників електронних сторінок в інтернеті. Адже за допомогою цього віджета, можна набрати більшу аудиторію користувачів, які прийшли з контакту. Ми думаємо зайво згадувати і про те, що це дуже серйозна стаття доходу для адміністрації vkontakte.ru.
 • Існують віджети, які непредназначени для роботи з користувачем сайту. Це Неінтерактивні віджети.
 • Що таке віджет в телефоні?

 • Технологія роботи віджета в мережі і віджета в телефоні побудована за одним принципом. Віджет в телефоні — це графічна надбудова, встановлена в телефоні. Зазвичай вона служить для прикраси, розваги або передачі певної інформації. Само собою для того, щоб отримати свіженький віджет в своєму телефоні, потрібно бути щасливим володарем просунутої моделі стільникового комунікатора. Не телефону, дорогий читач, а комунікатора, так як ці прилади по-іншому назвати язик не поварачівается. В якості прикладів комунікаторів можна виділити Samsung WiTu, деякі смартфони від фінського бренду Nokia і деякі моделі LG. Звичайно ж усім відомий iPhone від компанії Apple входить в їх число. До речі кажучи, iPhone працює практично за принципом віджетів, тільки ці віджети є цілими потужними програмами. Щоб наповнити iPhone вмістом необхідно скачувати програми для телефону з сайту розробника.
 • Що таке гаджет?

 • На відміну від віджета, гаджет — це пристрій, який можна помацати, відчути його вагу і фактуру. Загалом потримати в руках. Віджет існує тільки у віртуальному просторі, ну а гаджет — це прилад, який займає місце вже в реальному світі.
 • Слово гаджет прийшло до нас з англійської мови. Гаджет (від англ. Gadget) означає приналежність. Гаджет визначають як якесь технічне пристосування, яке володіє підвищеною функціональністю. У більшості випадків у роботі гаджетів активно використовуються цифрові технології. Одна з відмінних особливостей гаджітов — це їх портативність, тобто будь-який гаджет можна взяти з собою, і він не займе багато місця. Як приклад гаджета можна згадати кишеньковий комп’ютер або телефон з різними потужними функціями і відповідної цінової категорії.
 • Не дивлячись на всю різноманітність гаджетів і віджетів, не варто забувати про їх головної мети. А їхня головна мета — забезпечення комфорту користувача, а не привнесення прибутку в казну розробника.

  Як казав Карл Маркс: «Ідея стає матеріальною силою, коли вона оволодіває масами.»

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.