Що таке URL?

Сьогодні ми поговоримо з вами про те, що таке URL. З цим поняттям ми стикаємося, коли активно користуємося Інтернетом. До речі, інтернет технології — це сфера настільки глибока й багатогранна, що багато людей навіть і не намагаються розбиратися в тонкощах принципів роботи комп’ютера під час виведення на екран, наприклад, їх сторінки в соціальних мережах. Давайте ближче познайомимося з поняттям URL. Отже:

Що таке URL?

URL розшифровують як Uniform Resource Locator. Що ховається за цими англійськими словами? Насправді все досить просто. URL — це засіб, який вказує де саме знаходяться файли в мережі. До складу URL входять протокол доступу, ім’я домену та хост машини, а також повний шлях до файлу. Таким чином, URL — це адреса ресурсу в мережі. За допомогою нього ваш комп’ютер «знаходить» той чи інший об’єкт для того, щоб «працювати» з ним.

Таким чином, при відповіді на питання про те, що таке URL адресу, можна сформулювати наступну тезу. Все те, що ви бачите в адресному рядку і є той самий адресу. Тобто місцезнаходження сайту в мережі визначається саме URL адресою, адресою веб-сторінки на світовому інтернет просторі.

Давайте трохи поговоримо про заслання, яка представляє URL. При створенні мережевого локатора замислювалося, що він повинен бути максимально простим і включати в себе малу кількість символів. Що таке URL посилання? Зрештою, творці прийшли до того, що може входити до її складу, а саме:

 • Спосіб звернення до ресурсу, тобто мережевий протокол.
 • Логін, тобто те ім’я користувача, яке використовується для звернення до ресурсу.
 • Пароль даного користувача.
 • Хост — доменне ім’я користувача прописано повністю в системі DNS або Ip.
 • Порт даного хоста, необхідний для підключення до ресурсу.
 • URL-шлях — задає характеристики того, де саме розташовується ресурс (залежно від протоколу).
 • Параметри — рядок запиту.
 • До деяких URL також додається «якір», який забезпечує відкривання якоїсь частини документа.
 • Що таке URL сайту? Вашого комп’ютера необхідно знати, де саме знаходиться цікавить вас сайт і як до нього дістатися. Саме вирішенню цього завдання і служить URL-адресу сайту. Необхідно зазначити, що винахід URL стало істотним ривком інтернет технологій вперед. Спочатку, URL використовувався для позначення шляху до файлів серед усього віртуального простору. На сьогоднішній момент, URL використовується для позначення місцезнаходження будь-якого сайту в інтернеті.

  Що таке URL зображення? Нічого складно і при відповіді на це просте запитання. Для того, щоб вивести зображення на екран вашого комп’ютера, оний повинен знати точне місце зберігання картинки на віддаленому сервері. Якщо URL адресу картинки не зазначений, то ніякого зображення ви не побачите. Також, користувач має можливість зберегти URL зображення, щоб надалі відкрити його окремо.

  Творцем URL вважають Тіма Бернеса-Лі. Працював в Женеві в Європейській раді з ядерних досліджень, Бернес-Лі створив справжню інновацію, яка не тільки спростила роботу майбутньої світової мережі, а й зробила її можливою і ефективною. На даний момент термін URL поступово витісняється поняттям URI, яке позначає систему більш загальної та широкої ідентифікації сайтів.

  Тепер, дорогий читач, ви отримали уявлення про те, що таке URL і яку функцію виконує цей засіб. Завдяки багатьом людям, які працюють над розвитком комфорту нашого повсякденного життя, стало можливим жити у більш ефективному та успішному світі. Комфорт і незалежність — це ті поняття, які, на жаль, йдуть різними шляхами. Здобувши комфорт, ми, як правило, втрачаємо свою свободу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.