Що таке торрент?

v Відео — «Що таке торрент»

Торрент-трекер стають все більш і більш популярними в останні дні. Давайте розберемося з поняттям торрента. Цьому і присвятимо нашу статтю. Отже:

Що таке торрент?

Торрент-трекер — це ресурс в інтернеті, який пропонує безкоштовно завантажити будь-які матеріали, які доступні на цьому трекері. Що може бути представлено у якості матеріалів? Це можуть бути фільми, серіали, музика, музичне відео, книги, підручники, фотографії, картини, програми для роботи на комп’ютері, ігри для комп’ютера і консолей, інструкції до різних пристроїв і так далі. На торрентах можна знайти практично все і скачати це безкоштовно. Як вирішується питання про авторські права? Це питання вирішується особливим статусом сайту, який роздає торренти. Такий сайт створюють як якесь віртуальний простір, де кожен бажаючий може поділитися тим, що він придбав легальним способом. Таким чином, людина, що купила, наприклад, фільм або музичний диск, ділиться ним з усіма користувачами сайту на добровільній основі. Одне з найважливіших умов, яке повинен дотриматися роздає, — це легальність придбання товару, яким він ділиться.

Що таке бенкети в торренті?

Поняття бенкету об’єднує під собою два інших поняття. Сідери і лічери — це і є бенкети. Таким чином, бенкети в торренті — це учасники файло-обміну. Хтось із учасників є джерелом файлу, тобто він його роздає. Хтось приймає цей файли і викачує його. У міру того, як один з учасників файло-обміну викачує файл, він також і роздає вже викачані шматки. Дана система працює дуже швидко і добре, так як скачування відбувається не з серверів сайту, а з персональних комп’ютерів роздають. Виходить, що торрент-сайт — це посередник, який дозволяє пропонувати торренти. Крім посередницьких функцій, торрент-трекер пропонує його учасникам зручну систему пошуку, яка організована у вигляді звичайного форуму. Найважливіша деталь торрент-сайту — це те, що на ньому не можна нічого продавати. Учасники торрент-трекера можуть тільки ділитися з іншими учасниками.

Що таке сіди в торренті?

Поняття сіда входить в поняття бенкетів. Сідер — це та людина, яка роздає матеріал. Сідер може бути двох видів. Першоджерело — людина, яка створила торрент-файл і організував його роздачу. Ця людина є тим, який купив фільм, книгу, диск і так далі. Він є правовласником і може роздавати свою покупку. Другий вид сідера — це люди, які вже скачали продукт, запропонований першоджерелом. Вони автоматично роздають скачаними матеріал, якщо вони не видалили його з торрент-агента. Швидкість закачування торрент-файла залежить великою мірою від кількості сідерів. Чим більше сідерів, тим швидше закачується торрент-файл. Така ситуація має місце, коли починається роздача матеріалу, який довго чекали. В якості самого яскравого прикладу таких торрент-файлів виступають кіно-новинки, випущені на дискових носіях. Як тільки людина купує диск, він може відразу ж розмістити його на торрент-трекері і почати його роздачу.

Що таке «завантажити торрент»?

Для того щоб завантажити торрент, нам знадобиться торрент-клієнт. Ця програма займається обробкою торрент-файлів. Без неї ви не зможете скачати жоден торрент-файл, і, відповідно, матеріал. Ці програми безкоштовні. Вони пропонуються на офіційних сайтах-трекерах. Найпоширеніші серед них — це uTorrent і BitTorrent. Програма пропонує користувачеві зручний інтерфейс, який показує всю необхідну інформацію про деталі скачування файлів. Також, в програмі передбачена панель управління торрентами і самою програмою для більш ефективного та автономного використання торрент-трекера. За допомогою торрент-клієнта ви зможете не тільки завантажити сподобалася вам матеріал, але і створити власну роздачу, яка буде відповідати всім вимогам торрент-сайту. Ми повторимо, що у вас не вийде скачати торрент-файл без торрент-клієнта.

Що таке торрент-файл?

Часто, відповідь на це питання викликає деяку сум’яття і непорозуміння. Давайте спробуємо по-точніше розібратися в торрент-файлах. Головне питання, в даному випадку, слід формулювати так: «Торрент-файл це і є скачуваний матеріал?» В цьому-то і помилка. Торрент-файл — це не скачуваний матеріал. Все, що ви качаєте знаходяться всередині торрент-файла. За своєю суттю, торрент-файл — це провідник або посередник між вашим комп’ютером і системою викачування і роздачі файлів. Торрент-клієнт може працювати тільки з торрент-файлом. І торрент-файл, в свою чергу, відкривається тільки за допомогою торрент-клієнта. Як уже говорилося, «усередині торрент-файла і є скачуваний матеріал». Що мається на увазі? Торрент-файл вказує шлях вашого комп’ютера до сховища, звідки потрібно завантажити цікавить вас фільм і програму. Торрент-файл можна представити у вигляді тунелю, який безпосередньо пов’язує ваш комп’ютер і те місце, з якого виробляється скачування матеріалу.

Що таке роздача в торренті?

Роздачу створює та людина, який придбав щось і хоче цим поділиться. У вигляді разадач організовані всі теми на форумі торрент-трекера. Саме роздачі дозволяють вам знайти все, що вам потрібно. Створення роздачі на торрент-трекері — це велика процедура, яка вимагає дотримання строгих правил сайту. Деякі роздачі можуть бути закриті адміністраторами сайту на вимогу правовласників. В даному випадку навіть не потрібно намагатися протестувати і обурюватися, тому що до торрентів ставлення сумнівне і без того. Не секрет, що творці втрачають величезна кількість грошей саме через таких ресурсів, як торрент-трекери. Виходить, що їх авторські права не знаходять повної реалізації, хоча й формально не порушуються. Саме на цьому протиріччі і побудована вся система торрент-сайтів.

Чи будете ви користуватися торрент-трекером, вирішувати вам, дорогий читач.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.