Що таке спосіб життя?

v Відео — «Що таке здоровий спосіб життя»

Багато сучасних люди починають все частіше й частіше замислюватися про те, яким чином вони живуть, чому себе присвячують і з ким вони кожен день спілкуються. Все це можна об’єднати під єдиною назвою — наш спосіб життя. Що це таке? Як його поліпшити? Чи можливо в корені змінити свій спосіб життя. Наша сьогоднішня стаття буде присвячена саме цьому. Поговоримо про спосіб життя і про те, що прийнято вважати за здоровий спосіб життя. Отже:

Що таке спосіб життя?

Для того щоб наочно представити свій образ життя, рекомендується виконати наступне. Згадайте свій день. Яким чином ви прокидаєтеся? У скільки? Як ви снідаєте і як ви вмиваєтеся? В якій черговості ви це робите? Як ви добираєтеся на роботу і як проходить ваш робочий день? Що ви робите ввечері? Як ви готуєтеся до сну? Ну і найголовніше питання полягає в тому, які ви відчуваєте відчуття і почуття з приводу ваших рутинних днів. Чому саме це питання найважливіший? Справа в тому, що людина, яка незадоволений своїм життям відчуває не дуже райдужні відчуття. Це невдоволення має властивість накопичуватися, і коли вже немає ніяких сил, щоб мірятися з тим, як людина живе, починається процес зміни свого способу життя.

Хочеться відзначити, що цей процес довгий і болісний. Будь-яка зміна буденності — це розвиток. Будь-який розвиток — це руйнування старого і створення нового. Людина, яка хоче поміняти свій спосіб життя прагнути до створення нових звичок, дій і автоматизмів. Ну а кожен автоматизм вимагає величезної кількості повторень. Саме в цьому і полягає складність зміни способу життя. Ми звикли поступати тим чи іншим чином вже дуже давно. І також давно ми саме так і робимо. Ну а тепер нам доводиться відмовитися від старих дій і починати діяти по-новому.

Є ще один підводний камінь. Де гарантії того, що новий спосіб життя або хоча б деякі нові елементи нашої поведінки виявляться більш гідними того, щоб їх використовувати. Може трапиться так, що нові способи поведінки ще гірше. Тому потрібно бути акуратним і прислухатися до голосу своєї інтуїції. Будь несподівана зміна поведінки впливає на оточуючих нас людей. Особливо на тих, хто живе або працює з нами щодня. Пам’ятайте про те, що людям також доведеться перебудовувати свою поведінку під ваші нові звички. Саме тому не варто дивуватися різним неадекватним випадів з боку близьких і ваших колег. Постарайтеся пояснити їм в доступній формі, що ви задумали змінюватися. Переконайте їх, що це на краще, адже все, що не робиться, все на краще.

Що таке здоровий спосіб життя?

Окремої розмови потребує поняття про здоровий спосіб життя. Чим він відрізняється від нездорового? Давайте спробуємо укласти сучасні погляди на здоровий спосіб життя в якийсь список. Отже:

 • Турбота про своє здоров’я. Цей пункт передбачає відсутність шкідливих звичок, таких як зловживання алкоголем, куріння і вживання наркотиків. Також, тут прийнято говорити про те, що людина періодично обстежується в поліклініці на момент наявності або відсутності захворювань. Правильне харчування, хороший повноцінний сон — ось, що ще відрізняє здоровий образ життя від нездорового.
 • Психологічне здоров’я. Не секрет, що в здоровому тілі — здоровий дух. Але згідно з дослідженнями в психологічній науці, часто виходить зворотна ситуація. При здоровому дусі здорове тіло. Позитивні думки, вміння не ображатися і прощати, уміння постояти за себе, прояв турботи про близьких — все це веде до формування зрілої особистості та здорового способу життя.
 • Ось так ми бачимо образ життя і світлу його сторону. У цьому житті багато чого залежить від вас і від вашого загального настрою. Здоровий спосіб життя не тільки досягти, а й необхідний для того, щоб відчути себе щасливим і прожити довге життя.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.