Що таке щастя для людини?

Щастя — це поняття максимальному ступені узагальненості. Немає точного визначення цьому терміну. Безсумнівно, що щастя виявляється для кожного з людей різним. В одній з наших статей ми писали про щастя, під призмою любові. Що ще передбачає під собою щастя і як його досягти? Давайте подумаємо над цим разом.

Що таке щастя для людини?

Що значить щастя і як його досягти? Так багато питань виникає в голові, коли ми чуємо від іншого, що він щасливий. Багато філософів і мислителі вважають, що щастя — це процес динамічний і короткостроковий. Не можна бути в постійному, константної перебування щастя, адже тоді, це почуття перетвориться на рутину, від якої, постане потреба піти. Таким чином, неможливо досягти постійного щастя. Кожен знає, що в житті є моменти, які ніколи не забуваються і під час яких людина не помічає нічого навколо. Він тільки насолоджується. Сукупність цих моментів, нам здається, і кожен окремий з них, становлять щастя в нашому житті. Тому, щоб бути щасливим, потрібно вміти помічати й цінувати ці моменти. Живіть в постійному відчутті себе. Не варто надовго застрявати на думках про минуле або майбутнє, так як це все не реально. Природа нагородила людину пам’яттю і вмінням бачити майбутнє — це самий справжній подарунок долі. Але разом з пам’яттю і усвідомленням у нас пропадає здатність жити тут і зараз, що може позбавити нас відчуття самого життя і повного злиття з нею. А в чому переживання злиття в момент тут і зараз — це і є дещиця щастя.

Висловлювання великих людей про щастя:

 • Анна Ахматова:
 • «Той щасливий, хто пройшов серед мук,

  Серед тривог і пристрасті життя галасливою,

  Подібно троянді, що кольорі бездумно,

  І легше по водах біжить тіні. «

 • Еміль Золя:
 • «Єдине щастя в житті — це постійне прагнення вперед.»

 • Теодор Драйзер:
 • Метою життя повинно бути щастя, інакше вогонь не горітиме досить яскраво, рушійна сила не буде достатньо потужною — і успіх не буде повним.

  Як ви помітили, різні автори і філософи кажуть про щастя в житті людини з різних позицій. Це ще раз підтверджує висунутий теза на початку статті. Щастя не піддається ніяким статистичними рамкам і математичним матрицям. Шукати щастя слід самостійно. Навіть не шукати його, а створювати умови для його появи. Ні до чого людині чуже щастя. На жаль, у нашому світі величезний вплив на життя людей мають засоби масової інформації, які транслюють моду. Це негативно позначається на долі і психологічному самопочутті людей, адже ЗМІ прищеплюють їм шаблони поведінки. Що потрібно щоб досягти щастя? Дуже ємний відповідь ми отримуємо із зовнішнього середовища, однак, — це чужий досвід, який не може бути прийнятий нашим єством. Щастя будується зсередини.

  Що людині потрібно для щастя?

  У науковій психології, і ми підкреслюємо слово «наукової», секрет щастя будуватися на кількох складових. Усього існують 4 сфери життя людини, баланс між якими можна розцінювати, як гарант щасливою і психологічно здорової життя. Перша сфера — фізіологічне і психічне здоров’я. Друга сфера — сім’я і близькі люди. Третя сфера — праця. Тут мається на увазі робота, кар’єра і так далі. Четверта сфера — це душевна рівновага. Остання з перерахованих сфер, але не остання по важливості, має на увазі під собою ті прояви людини, які особливо цінні для нього. Тут може бути і улюблена справа, тут може бути і особлива цінність якихось відносин, може бути і особливе бачення світу та ідеї, якими дорожить людина. Виходячи з однієї теорії, людина щаслива якщо він досягає рівного процентного співвідношення між усіма 4 блоками. Якщо щось переважує, тоді страждає інша сфера, і в кінцевому результаті людина нещасливий.

  Що ж таке щастя для людини? Дорогий читач, прагнете до гармонії у вашому житті. Вмійте працювати, але вмійте і відпочивати. Вмійте піклуватися про близьких, а й про себе. Все це повинно бути в рівній мірі. Ось воно, психологічно наукове щастя.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.