Що таке Repack?

Поговоримо сьогодні про те, дорогий читачу, які існують версії доопрацювання або зміни різних ігор, програм і утиліт. Як відомо, багато розробників створюють додаткові або змінені версії програм, щоб зробити їх більш зручними або функціональними, а іноді, щоб просто внести частку різноманітності та оригінальності в свій продукт. Мова піде про так званих Repack-ах. Отже:

Що таке Repack?

Repack версія гри потрібна для того, щоб знизити кількість того місця, яке ця гра займає на диску. Як правило, з оригінальної версії гри вирізають все відеоролики, аудіо файли в WAV-форматі переводять у більш стиснутий формат, наприклад, OGG. Також, і це основний момент, всі компоненти гри зазнають значного стиснення без втрати змісту. Зазвичай, для стиснення використовуються 7-Zip і FreeArc. Repack має вигляд архіву, що займає набагато менше місце на диску. Такий метод перероблення ігор і програм дозволяють мультимедійним піратам створювати образи дисків. Тобто виробляти диск не в їх реальному фізичному вигляді, а створювати віртуальний файли дисків, які розпізнаються комп’ютером як цілком реальні фізичні носії. Важлива деталь полягає в тому, що ігри стиснуті тільки в установчому вигляді. Після завершення інсталяції вони займають стільки ж місця на диску, скільки б займав оригінал гри.

Необхідно відзначити і підкреслити той момент, що метою Repack не завжди є стиснення файлів гри або програми. Деякі репаки покликані до того, щоб якимось чином поміняти кодування файлів в грі або змінити їх конфігурацію; додати або замінити існуючі моделі в грі і тим самим поміняти, хоча б трохи, ігровий світ.

Давайте звернемося до основних переваг Repack перед оригінальною версією програми або гри:

 • Repack, як правило, можна скачати набагато швидше, так як інсталяційний вага програми набагато менше, ніж вага оригіналу;
 • Ви можете записати ріпак на DVD-диск об’ємом 4,7 ГБ;
 • Часте наявність патчів до додатка;
 • Більшість ріпаку забезпечені оригінальними проводами до додатків в зручному електронному форматі;
 • Наявність додаткового завантаження з інтернету, контенту. У випадку, якщо ви купуєте оригінал гри, іноді доводиться завантажувати додаткові матеріали з інтернету з сайту виробника. Repack версія, як правило, позбавляє користувача від цієї зайвої роботи.
 • Присутність в Repack утиліт NoDVD або NoCD.
 • Що таке Repack версія гри? Часто вона містить більш повну версію самої гри з останніми патчами та доповненнями, що не вимагає реального диска для своєї роботи. В якості бонуса автор ріпаку може включити також неофіційні модифікації, додаткові саундтреки і багато іншого, що може зацікавити користувача.
 • Трохи про негативні сторони Repack версій ігор і програм:

 • Іноді установка ріпаку може тривати до декількох годин. Швидкість установки залежить від потужності комп’ютера і ступеня стиснення додатки.
 • Для того, щоб мати можливість працювати з деякими образами дисків у форматі ISO, необхідно додатково встановити такі програми, як UltraISO, Daemon Tools або Alcohol 120%.
 • Установка Repack може зажадати великих ресурсів оперативної пам’яті комп’ютера, ніж установка оригіналу. Це, знову ж таки, залежить від ступеня стиснення додатки.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.