Що таке RAM?

Зустрічаючи незнайомі комбінації букв, ми починаємо цікавитися, що ж вони означають. Що таке RAM, наприклад?

Стикатися з цим терміном можна часто, але про його значення лише здогадуватися. Не дивно, адже прийшов він зі світу комп’ютерного «заліза».

Оперативка або Що означає RAM

Оперативна пам’ять (Random Access Memory) або пам’ять з довільним доступом — енергозалежна, є частиною системи пам’яті комп’ютера. У ній, виводимо з назви, зберігаються команди та дані, потрібні процесору для виконання ним команд, але зберігаються тимчасово. Оперативна пам’ять адресуються, кожному машинному слову відповідає свою адресу пам’яті.

Як проводиться обмін даними між RAM і процесором

Варіантів небагато:

 • або безпосередньо,
 • або через надшвидку пам’ять нульового рівня, при наявності кеша — через нього.
 • У вашому комп’ютері, напевно, використовується другий метод. Виходячи з того, що пам’ять енергозалежна, дані, що знаходяться в ній доступні тільки при подачі напруги на модулі пам’яті. Більш того, навіть короткочасна пропажа харчування на RAM може привести до псування (спотворення) або втраті даних.

  Існують енергозберігаючі режими роботи комп’ютера, так звані «сон» чи «гібернація» (для форточники). Так, вони дозволяю значно зменшити споживання енергії пристроєм, але оперативна пам’ять позбавляється подачі живлення повністю. Як же тоді ваші дані зберігаються при виведенні з гібернаціонних режимів комп’ютера?

  Так просто, дані з оперативної пам’яті записуються на енергонезалежний накопичувач (жорсткий диск) в спеціальний файл, а при старті, дані з нього переписуються в оперативну пам’ять. Сам же файл очищається при перезапуску, повторної глибокого сну (перезаписується), його можна просто видалити.

  Що таке RAM пам’ять для вашого комп’ютера? Сховище тимчасових даних, необхідних програм, в неї ж зазвичай вантажиться ядро операційної системи. Іншими словами, від її розміру безпосередньо залежить, скільки програм ви можете запустити одночасно.

  Традиційними розміром для RAM звичайних користувачів можна назвати 2 гігабайти. Так, закон Мура і так далі … у кого то може бути встановлено і 16 ГБ, але питання: а ви впевнені, що такий обсяг RAM вам потрібен?

  Для прикладу, сучасний комп’ютер, оснащений модулями пам’яті на 16 гігабайт, може виконувати функцію ігрового сервера небудь ММО, онлайн ж буде гідним, обмежимо його 5000 осіб.

  Сподіваюся, у вас не залишилося непорозуміння по темі «що означає RAM».

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.