Що таке ПМС?

v Відео — «Що таке ПМС»

Абревіатура ПМС, яка так часто використовується в розмовах, як чоловіків, так і жінок, яку ми постійно чуємо в уїдливих жартах, розшифровується як Передменструальний Синдром. Розшифровка ПМС може нічого не сказати людям, які не стикалися з цим чи просто не знали, як це називалося. Тому в даній статті ми простою мовою розповімо, що таке ПМС.

Що таке ПМС

З назви ПМС «Передменструальний Синдром» може стати зрозуміло, що такий синдром з’являється у жінок перед початком менструального циклу, тобто перед місячними, як правило за 7-10 днів до їх настання. Синдром включає в себе зміни в поведінці жінки, в її емоційному стані і в стані самого організму.

Причому такі зміни іноді бувають настільки болісними, що заважають спілкуванню з оточуючими людьми, звичної щоденної діяльності. Розглянемо, що таке пмс детальніше …

На рівні організму під час пмс у дівчат можуть спостерігатися головні болі, болі в області грудей, набряклість, здуття живота або навіть невелике збільшення ваги. З точки зору емоцій, пмс у дівчат може відображатися в дратівливості, іноді в люті, спалахи гніву; іншою стороною може бути неуважність, депресія. Взагалі, при пмс характерна часта зміна настрою жінки. У поведінці дівчини з пмс можна помітити апатію, зниження працездатності, безсоння, погіршення пам’яті, підвищення апетиту.

Що таке пмс у дівчаток

Як ми вже говорили вище, пмс розшифровується як передменструальний синдром, а значить може настати, у віці, коли у дівчинки починаються місячні. За словами медиків, пмс рідко спостерігають в підлітковому віці. Найчастіше симптоми пмс починають вперше виявлятися в 25-26 років і, як правило, у жінок, які вже народжували. Пік прояву симптомів ПМС у жінок припадає на 30-40 років.

ПМС у дівчат

По суті ПМС у дівчат є природним процесом, таким собі порушенням нервової системи, гормональним збоєм, який притаманний усім жінкам і настає днів за 10 до місячних. У когось пмс явний, доставляє чимало неприємних моментів (67% жінок), в інших виражається в легкому нездужанні (40 — 50% жінок). Виразність симптомів ПМС у однієї і тієї ж дівчини може відрізнятися. Тобто один менструальний цикл може супроводжуватися дикими істериками, різкими перепадами настрою, а інший, навпаки, спокоєм.

ПМС у чоловіків

Прочитавши інформацію про те, що таке ПМС, ви вже зрозуміли, що ПМС у чоловіків — це абсурд. У жодного чоловіка не може бути передменструального синдрому, так як просто напросто у них не буває місячних! Тобто жарти, коли чоловікам кажуть, що у них пмс після їх дратівливості, гніву або пригніченого настрою, є не більше, ніж жартами і вигадкою.

Як справлятися з ПМС у дівчат

Зміни в організмі в наслідок ПМС, тобто пов’язані з репродуктивною системою, слід регулювати в індивідуальному порядку.

  • Якщо помічаєте, що перед менструальним циклом ви дратівливі, агресивні, то найкращий вихід — це спорт. Регулярні заняття спортом направлять агресію в позитивне русло, на розвиток свого тіла. Головне, не перестарайтеся і не травмуйте себе.
  • Бувають випадки, коли ПМС у дівчат переноситься так погано, що гінекологи призначають їм оральні контрацептиви (протизаплідні), які полегшують симптоми ПМС.
  • Правильне харчування при ПМС також допомагає легше справлятися з такими недугами. Відмовтеся в цей період від кави, шоколаду, алкоголю, який може посилити предменструальную депресію. Їжте якомога менше солоного, щоб уникнути набряків, так як в організмі накопичується більше води при ПМС. Раціон харчування повинен володіти великою кількістю вітамінів і мікроелементів.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.