Що таке Net. Framework?

Сьогодні ми з вами, дорогий читачу, спробуємо розібратися в комп’ютерних технологіях від компанії Microsoft. Ми поговоримо про платформу NET. Framework, яка була створена в стінах відомого розробника операційної системи Windows, широко використовується у всьому світі. Отже:

Що таке NET. Framework?

Як ми обмовилися вище, NET. Framework — це продукт компанії Microsoft. Що ж це таке? NET. Framework прийнято визначати, як програмну платформу, яка була випущена в 2002 році вже відомої нам компанією. За основу при створенні платформи була взята середу Common Language Runtime, здатна виконувати як звичайні програми, так і складні серверні веб-додатки. Також, користувач має можливість створювати різні програми на різних мовах програмування з допомогою NET. Framework.

Вважається, що. NET Framework — це своєрідна відповідь компанії Microsoft творцям відомого на весь світ програми JAVA. Принцип і ідея роботи цих платформ багато в чому збігаються. Як і JAVA,. NET Framework покликане стати єдиною точкою відліку при створенні різних типів додатків, які повинні працювати на різних за своєю суттю пристроях і в різних середовищах. Інше завдання розробників даної платформи полягала в тому, щоб зберегти орієнтацію на створення системи, що працює в складі операційних рішеннях Microsoft Windows.

Давайте трохи розберемося з принципом роботи microsoft NET. Framework. Припустимо, що у нас є програма, яка була написана на будь-якому підтримуваному. NET, мовою. Код програми компілюється в проміжний байт-код. В результаті даної операції розробник отримує збірку (в термінах. NET Framework — «assembly»). Після цього, байт-код виповнюється віртуальною машиною або за допомогою спеціальної утиліти NGen.exe повідомляється реальному цільовим процесору. Розробники відзначають, що краще використовувати віртуальну машину, так як при цьому відпадає необхідність піклуватися про апаратної частини всього процесу. Ще один плюс використання віртуальної машини полягає в тому, що в неї, як правило, вбудований JIT-компілятор, який з ходу перетворює байт-код в машинні коди того чи іншого процесора. Завдяки такій системі роботи, розробники досягають дуже високого рівня швидкодії всього механізму. І ще одне неоціненне перевагу використання саме віртуальної машини полягає в наступному. Остання сама дбати про базову безпеки, про управління пам’яттю і про систему виключень, позбавляючи таким чином розробника від зайвої важкої роботи.

Що таке NET. Framework 4? Це остання версія платформи, яка включає в себе наступні нововведення:

 • Система Parallel Extensions і бібліотека паралельних задач, які дозволяють працювати з багатопроцесорними системами і системами розділеного типу.
 • Ряд змін та інновацій в Visual Basic і C #.
 • Технологія Managed Extensibility Framework.
 • Підтримка таких мов програмування, як IronPython, IronRuby і F #.
 • Підтримка підмножин. NET Framework і ASP.NET у вигляді Server Core.
 • Підтримка Code Contracts.
 • Створення предметно-орієнтованих мов і моделей на основі мови M і засоби моделювання Oslo.
 • Багатьом сучасним користувачам, напевно, було складно читати дану статтю про NET. Framework, через вміст в ній незрозумілих комп’ютерних термінів. Проте, ми впевнені, що ті, хто хоч щось розуміє в програмуванні, знайшов для себе потрібну інформацію.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.