Що таке NAT?

Мережа Інтернет виросла до неймовірних розмірів — за приблизними підрахунками, мережа становлять не менше 2 млрд. користувачів (близько третини населення Землі). Темпи зростання мережі такі, що кількість її користувачів в середньому збільшується вдвічі за рік. І зростання Інтернет безпосередньо пов’язаний з технологією трансляції мережевих адрес (Network Address Translation, NAT). Отже, що таке NAT?

Для зв’язку комп’ютерів використовуються IP-адреси — унікальні номери, що визначають положення комп’ютера в мережі. Спочатку передбачалося, що 32-розрядних IP-адрес вистачить, щоб забезпечити потреби всіх потенційних користувачів мережі. Однак реальна кількість доступних адрес становить приблизно 3,3 млрд., і цього числа буде недостатньо. В цьому і полягає відповідь на питання, для чого потрібен NAT — дана технологія дозволяє перетворювати IP-адреси пакетів, забезпечуючи зв’язок між глобальної та локальної мережею за допомогою маршрутизуючого пристрою. Таким чином, група комп’ютерів може функціонувати по одному зовнішньому адресою. Крім поповнення нестачі мережевих адрес, NAT сприяє посиленню безпеки комп’ютера і спрощення адміністрування — все перераховане відноситься до плюсів даної технології. Разом з тим, трансляція мережевих адрес має ряд мінусів, до яких відноситься нездатність деяких протоколів подолати NAT, додаткові складнощі з ідентифікацією користувачів і т.п.

Далі слід розібратися, що таке тип NAT. NAT приховує ряд адрес внутрішньої мережі під одним зовнішнім адресою, на якому при виході пакета назовні призначаються різні порти. Одержувач бачить, що пакет відправлений портом NAT, і зв’язок, встановлену в першій трансляції, NAT використовує для направлення вхідних пакетів, в обмеженнях на отримання яких і складаються відмінності в типах NAT. За цим принципом виділяють чотири типи NAT: Full cone NAT, Address restricted NAT, Port restricted NAT і Symmetric NAT.

Часто зустрічається також питання, що таке NAT-PMP. По суті, це технологія, що дозволяє автоматично налаштувати маршрутизатор на дозвіл прямого зв’язку зовнішніх джерел з комп’ютером внутрішньої мережі. Ряд додатків в Інтернеті працюють при використанні даної технології, і нерідко вимагають певної настройки мережі для отримання доступу до них.

Геймерам слід знати, що таке NAT в MW3. Встановивши гру, необхідно дозволити комп’ютеру зв’язок з сервером, для чого потрібно налаштувати маршрутизатор (зазвичай, досить зайти в розділ Advanced Setup — LAN налаштувань модему і вибрати Enable UPnP).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.