Що таке любов з точки зору хімії?

Що таке любов з точки зору хімії — це поєднання п’яти різних гормонів, які виділяються в мозку людини і впливають на його емоції і тілесні відчуття.

 • Дофамін — гормон, який відповідає за цілеспрямованість і концентрацію на майбутні події. Цей гормон передує почуттю задоволення і тому він створює передчуття приємних подій, змушуючи прагнути до їх здійснення. Він закріплює певну поведінку і якщо певна поведінка не принесло результату в минулому, то і дофамін потім виділятися не буде.
 • Серотонін — це гормон задоволення, який піднімає нам настрій навіть коли на це немає особливих причин, тому в період закоханості ми пурхає і радіємо всьому навколо, але з часом кількість цього гормону в крові різко падає. Є люди, для яких цей гормон як наркотик і тільки з ним вони асоціюють кохання — з яскравими позитивними емоціями і як тільки проходить період райдужної закоханості, вони розривають стосунки і відправляються на пошуки нових, хоча закоханість це всього лише етап, а сама любов набагато глибше і багатогранніше.
 • Адреналін — він активізує наші сили, через нього нам не сидиться на місці і хочеться здійснювати подвиги. Він дозволяє з легкістю робити те, чого зазвичай робити не вдається або просто не хочеться, начебто багатокілометрових прогулянок або романтичних сюрпризів.
 • Ендорфіни — це гормони задоволення і спокою. Ендорфіни виділяються в основному при заняттях сексом і змушують людини почувати себе в безпеці і спокої.
 • Окситоцин і вазопресин — це гормони, які формують відчуття ніжної прихильності. Вони виділяються в більш спокійний період, коли закоханість пройшла нам добре з партнером, наші почуття взаємні і ми впевнені один в одному.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Відносини і Сім'я. Додайте в закладки постійне посилання.