Що таке лізинг?

На сьогоднішній день багато людей цікавляться питанням: «Що таке лізинг?» З англійської мови дане слово перекладається як «здати в оренду». В шірoкoм смислe — цe вид фінaнсoвих послуг, який пов’язаний з крeдітoваніeм і пріoбретеніeм оснoвних фондoв.

Існує загальна схема лізингу, яка краще допомагає зрозуміти, що таке лізинг. Виглядає вона так: лізингова компанія купує будь-яке майно і передає його клієнту. Клієнт при цьому повинен внести початкову суму, а потім протягом декількох років виплачувати компанії гроші рівними частками за придбане майно. При цьому лізингова компанія робить націнку на майно, на зразок відсотка по кредиту в банку. Даний відсоток і буде доходом компанії. Після того, як клієнт виплатити повністю необхідну суму, майно переходить у його власність безкоштовно або ж за незначну суму.

Предметом лізингу, тобто переданим майном може бути практично все — підприємства, будівлі, споруди, транспортні засоби. Однак згідно з російським законодавством заборонено передавати земельні ділянки.

Розрізняють два види лізингу:

 • Фінансовий. При даному виді термін договору порівняємо з терміном корисного використання майна. І коли закінчується договір, то залишкова вартість майна дуже близька до нуля. Тобто без додаткової будь-якої оплати імущест переходить до клієнта.
 • Операційний. Коли термін договору менше корисного використання майна. І по закінченню договору майно забирається лізинговою компанією і може повторно бути передано в лізинг або ж клієнт викуповує майно по залишковій вартості. Операційний вид по суті своїй є орендою.
 • Існує ряд переваг лізингу перед іншими способами оплати:

 • Лізингова компанія вимагає менший стандартний пакет документів, отже, процедура схвалення угоди коротшає.
 • Лізинг є довгостроковим. Наприклад, термін лізингу набагато більше терміну кредиту.
 • У клієнта є право вибору постачальника і строків поставок.
 • Ви захищені від ненадійних постачальників, так як вони повинні в обов’язковому порядку пройти перевірку.
 • Найбільш вигідно узгоджені інтереси виробника і споживача.
 • Лізингова система дає можливість використовувати гнучкий, індивідуальний підхід до погашення зобов’язань.
 • дрібним і середнім підприємствам набагато легше отримати лізинг, ніж позику.
 • Незважаючи на численні переваги, є й недоліки:

 • У лізингової компанії дуже складна організація, в якій багато учасників.
 • Якщо майно застаріло, то платежі все одно не припиняються до кінця контракту.
 • Арендaтор нe виігриваeт на пoвишеніі oстаточной стoімості обoрудованія.
 • Як приклад лізингу розглянемо, що таке лізинг автомобіля. По суті своїй це автокредит. Він зручний для тих людей, які люблять міняти машини, але не поспішають виплачувати за них грошові кошти. Лізингова компанія дає можливість клієнту покататися за гроші, а якщо вже і сподобатися йому даний автомобіль то і придбати його. Клієнт при такому розкладі може вибирати собі все нові і нові моделі автомобілів, але він повинен знати, що за таку можливість йому доведеться переплатити.

  Необхідно також знати, що при підписанні лізингового договору, договір купівлі-продажу автомобіля не підписується. Автомобіль буде не власністю клієнта, а власністю лізингової компанії. Клієнт буде при цьому користуватися генеральною довіреністю. Але в цьому є і свої позитивні сторони. Вони полягають в економії часу клієнта. Так як реєструвати автомобіль і проходити повний технічний огляд буде лізингова компанія. У разі ДТП лізингова компанія надає клієнтові технічну підтримку, евакуатор і тимчасову заміну автомобіля.

  У питаннях лізингу є безліч позитивних і негативних сторін. І їх необхідно ретельно вивчити, перш ніж зробити вибір у бік лізингу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.