Що таке JAVA?

Наша сьогоднішня стаття буде присвячена темі, яка, швидше за все, цікава вузькому колу людей. Ми поговоримо про мову програмування JAVA. Новітні технології вже давно зробили крок далеко вперед, однак, даний спосіб програмування до сих пір використовують багато фахівців. Давайте розберемося з цією мовою і подивимося в чому його особливості. Отже:

Що таке JAVA?

Як ми вже відзначили трохи вище, JAVA — це мова програмування, тобто створення програм, що виконують різні важливі і другорядні функції. Необхідно відзначити, що JAVA — це не тільки сама мова, але і платформа, на якій можливо створювати і використовувати додатки, написані на JAVA. Звідки пішло таке цікаве назву? JAVA — це сорт кави, яку дуже любимо програмістами. Ми також можемо спостерігати відповідний назвою логотип у багатьох додатках JAVA.

Призначення будь-якої мови програмування зводиться до того, щоб написати програми для коректного і ефективного процесу роботи будь-якого електронного пристрою. Спочатку, JAVA створювався для того, щоб керувати звичайними побутовими приладами. Проте, творці мови швидко зрозуміли можливі перспективи своєї роботи і розширили сферу своєї діяльності.

Сфера застосування JAVA являє собою наступну картину:

 • Створення десктопів і аплетів. Даний продукт створюється на замовлення.
 • Створення мобільних додатків. Окремий світ програмування у всесвіті JAVA.
 • Різні серверні додатки, які в основному орієнтовані на роботу з мережею.
 • Давайте трохи поговоримо про особливості мови JAVA і про те, що таке JAVA update. Головна його особливість — це використання байт-коду. Після створення програми, вона транслюється в байт-код, оброблюваний JAVA-машиною. JAVA-машина — це програма, яка інтерпретує байт-код для пристроїв, якими необхідно управляти. З цієї особливості випливає і головне достоїнство мови — його незалежність. Використання універсального байт-коду дозволяє йому працювати з будь-яким пристроєм і з будь-середовищем. Заковика в даному випадку тільки в існуванні потрібної для цього обладнання JAVA-машини, яка буде інтерпретувати байт-код. Гнучка система безпеки — це ще одна особливість програмування на JAVA. Безпека полягає в тому, що виконання програми повністю знаходиться під контролем JAVA-машини. Операції, які перевищують повноваження програми негайно перериваються. Як мінусів мови JAVA, фахівці виділяють малу швидкість роботи програм і алгоритмів. Проте, розробники не сидять склавши руки і намагаються вирішити проблему низької продуктивності. Вже зараз розроблені різні технології, які прискорюють роботу системи в цілому.

  Особливої згадки вимагає така риса мови JAVA, як універсальність. Джеймс Гослінг — автор мови JAVA — говорить про те, що сучасне програмування зміщується в бік розробки різних мережевих додатків. Ну а мова JAVA як не можна краще відповідає цим сучасним вимогам. Універсальність мови, як зазначає Гослінг, полягає в широті його застосування. Ви можете писати програми на JAVA для смарт-карт, для бортових комп’ютерів, для мережевих додатків великих організацій. І це тільки основні напрямки роботи за допомогою JAVA.

  Що таке JAVA tm? Найпопулярніші примочки створені мовою JAVA — це аплети і сервлети. Давайте розберемося що це таке. Аплет — це байт-код, що функціонує в веб-браузері. Така програмка дає більше інтерактивних можливостей користувачеві, ніж HTML-код. Сервлет — це також програма, яка працює на сервері і значно розширює його функції.

  Тепер хотілося б трохи докладніше торкнутися JAVA-машин. Як говорилося вище, віртуальна машина працює з універсальним байт-кодом і пояснює або переводить його виконання для обладнання. Кожне обладнання потребує своєї версії JAVA-машини. Є можливість завантажити JAVA-машини для різних пристроїв. Вводите свій запит у будь-яку пошукову систему і приступайте до завантаження.

  Як ми вже згадували, JAVA використовується для програм мобільних пристроїв. Мається на увазі, що мова JAVA як не можна краще підходить для програмування додатків на телефонах. Останні роки все більшої популярності набирають сенсорні телефони з програмним забезпеченням від Apple і Microsoft. JAVA відходить на дальній план, однак, не за горами ті часи, коли ця мова програмування знову займе лідируючі позиції на міжнародних ринках мобільних пристроїв.

  Ну і на завершення, для того, щоб остаточно відповісти на питання про те, що таке JAVA, торкнемося такої важливої сфери JAVA-програмування, як програмування JAVA-ігор. Ви можете спостерігати ці ігри в ваших мобільних телефонах. Мова JAVA як не можна краще підходить для створення таких продуктів.

  Нові технології розвиваються неймовірними темпами. Нещодавно, людство і не могло уявити собі всіх тих зручностей, якими користуються люди сьогодні. Нашу життя сильно полегшили комп’ютерні технології, без яких вже неможливо уявити завтрашній день.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.