Що таке html?

v Відео — «Що таке html»

Інтернет технології не можуть обійтися без основ програмування. Сьогодні поговоримо про мову створення сайтів, який іменується html. Отже:

Що таке html?

HTML-код — це код інтернет сторінки, за допомогою якого, ми бачимо все, що хоче творець сайту. В якості основного ресурсу, який використовує html, виступає звичайний текст. Текстові команди перетворять потрібні елементи в блоки сайту, використовувані нами. HTML називають мовою гіпертекстової розмітки. Дана мова не призначений для програмування, він призначений для верстки та розташування елементів сайту. HTML повідомляє браузеру яким чином відображати той чи інший сайт.

Для того щоб сторінки були пов’язані між собою, використовують посилання або «лінки» (з англ. link — посилання). Жодна веб-сторінка не може існувати без посилань. Таким чином, посилання — це невід’ємна фундаментальна частина будь-якого сайту. Сама посилання виглядає як звичайний текст або елемент, наприклад, картинка. Також посиланням може бути якась частина тексту або картинки. Цікаво те, що будь-який користувач може переглянути вихідний html-код сторінки, скориставшись браузером.

Мова html народився в Женеві, приблизно, в 1989-1991 роках. Британський вчений Тім Бернерс-Лі розробив дану мову, працюючи на Раду з ядерних досліджень. Первісна ідея Бернерса полягала в тому, щоб створити зручний мову для обміну важливою документацією. Причому ця мова має був бути вільно прочитаний людьми, які не були фахівцями у верстці. Ядро мови html — це невелика кількість структурних і семантичних елементів, званих «дескрипторами». Інше, більш близьке користувачам, назва — «теги». HTML дав можливість створювати простий, але приємний на вид документ. Головне достоїнство мови — це можливість створювати різноманітні сайти, які будуть доступні і зрозумілі користувачеві.

Сама основна ідея html, яка була на початковому етапі створення мови, полягала в універсальності мови. Творці мріяли про народження єдиного коду, який міг би бути прочитаний різними пристроями. Уявіть собі. Ви написали текст у форматі html і він буде відображатися на будь-якому пристрої. Будь то монітор вашого комп’ютера або маленький екран мобільного телефону. Ця ідея незалежності від засобів відображення втратила свою значимість вже давно. Вона була принесена в жертву своєрідну сучасним потребам інтернету.

HTML обробляється спеціальними програмами, які надають користувачеві можливості роботи в інтернеті. Дані програми називаються «браузери». З їх допомогою можна переглядати інтернет-сторінки не у вигляді html-коду, а у вигляді зручного графічного інтерфейсу з елементами управління. Сам браузер, також, має зручний зовнішній вигляд, який дозволяє працювати в інтернеті навіть самим недосвідченим користувачам.

Створення HTML-коду було одним з перших кроків до появи сучасної всесвітньої павутини. Завдяки даному мови верстки, працюють мільйони сайтів. На сьогоднішній момент існує мова верстки останнього покоління html5, який дозволяє використовувати складні графічні та динамічні рішення для самих різних сайтів. Час ніколи не стоїть на місці, що й довів одного разу html-код.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.