Що таке GPU?

Ви вирішили купити комп’ютер. Ходіть уздовж торгових рядів, дивіться на цінники, знайомитеся з характеристиками. І виникає питання, що таке gpu? Часто ви спостерігаєте це поєднання букв, але сенсу не бачите. Спробуємо пояснити.

GPU, що це і в чому відмінність від CPU

GPU розшифровується як «graphics processing unit», або Графічний процесор. Він являє собою окремий пристрій ігрової приставки, комп’ютера, фотоапарата. Відповідає за рендеринг графіки, виконує його. Справляється з цим завданням ГПУ чудово, обумовлено це спеціально призначеної для даних цілей конвеєрної архітектурою. Сучасні ГПУ куди краще обробляють графіку, ніж аналогічні їм класичні центральні процесори (ЦПУ).

В даний час ГПУ застосовується як акселератора 3D-графіки, але у виняткових випадках він може бути використаний для обчислень. Відрізняє ГПУ від ЦПУ наступне:

 • архітектура. По максимуму націлена на високу швидкість розрахунку складних графічних об’єктів і текстур;
 • порівняно низький набір команд.
 • Колосальна обчислювальна потужність пояснюється саме особливостями архітектури. Поряд з сучасними CPU, що містять кілька ядер (2/4/8, що вже вважалося проривом), gpu спочатку розроблявся як многоядерная структура. Число ядер тут обчислюється сотнями!

  Різниця архітектури пояснює і різницю в принципі роботи. Якщо архітектура CPU розрахована на послідовну обробку даних, то GPU спочатку призначений для роботи з комп’ютерною графікою, тому розрахований на масивні, але паралельні обчислення.

  Кожна з цих архітектур має свої переваги. CPU набагато краще виконує послідовні завдання. Для величезних обсягів оброблюваної інформації перевагу має GPU. Головна умова — в задачі повинен дотримуватися паралелізм.

  Ви тепер знаєте багато про gpu, що таке cpu і можете навіть розповісти друзям.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.