Що таке FTP?

Ви початківець користувач мережі? Значить, вам потрібна доступна інформація зрозумілою мовою про терміни, що стосуються інтернету. Сьогодні ми торкнемося теми протоколу передачі файлів FTP.

Що таке FTP, і як це працює

Отже, що таке FTP? Напевно, ви вже здогадалися, що це якесь скорочення англійської мови. Абревіатура FTP розшифровується так: File Transfer Protocol, тобто протокол транспортування файлів. Цей протокол потрібен, щоб інформація з одного комп’ютера передавалася на інший через мережу. Припустимо, у вас є доступ до інтернету, це буде означати, що ви маєте доступ до величезної кількості інформації, що знаходиться в зовсім різних куточках мережі.

За допомогою протоколу FTP можна передавати і отримувати різні файли. Їх розмір залежить лише від ширини каналу. Як це працює? Є цілі FTP-сервера, просто кажучи комп’ютери, які підключені до мережі інтернет. У них на жорсткому диску знаходяться величезні обсяги інформації: фільми, ігри, софт, музика та багато іншого.

Отже, що таке FTP, ви зрозуміли. Але для використання протоколу FTP потрібно FTP-клієнт, який буде підключатися до FTP-серверу, тобто до комп’ютера, з якого ви збираєтеся завантажити файли або, навпаки, закачати. За допомогою анонімного FTP людина має можливість підключатися до сервера з даними, при цьому не маючи індивідуального логіна і пароля. Зазвичай в якості логіна використовується слово «anonymous», а в поле пароля вводять свій e-mail.

Існують різні програми для того, щоб працювати з FTP. Ми рекомендуємо хороший безкоштовний FTP-клієнт: FileZilla. За допомогою такого FTP-менеджера людина зможе працювати (скачувати або завантажувати) з даними різних FTP-серверів. Перевагами даної програми є зручний, зрозумілий і красивий інтерфейс, дотатню кількість можливостей і відповідність з різними операційними системами.

А що стосується самого протоколу FTP, то він украй зручний тим, що має можливість «докачки» файлів, якщо з’єднання несподівано обірвалося. Хоча FTP-сервер повинен підтримувати таку можливість докачувати дані, але на даний момент практично всі сервера мають їй. Ну, а якщо ви будете користуватися програмою filezilla, яку ми рекомендували, то вона точно підтримує «докачку», причому без усіляких помилок, дуже зручним способом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.