Що таке флешмоб?

v Відео — «Що таке флешмоб»

Нещодавно з’явилося напрямок докладання зусиль молодих людей, бере початок в 2002 році. У жовтні 2002 вийшла книга Говарда Рейнгольда американського соціолога під назвою «Розумні натовпи: наступна соціальна революція». У роботі автор говорив про те, що для об’єднання та організації, люди будуть використовувати нові комунікаційні можливості, то є Інтернет і стільниковий зв’язок. Перший сайт, який займався організацією флешмобів з’явився в штаті Каліфорнія в Сан-Франциско. flocksmart.com (в даний час сайт не функціонує) створив Роб Зазуета в 2003 році.

Що ж таке флешмоб?

Флешмоб — це заздалегідь спланована і організована акція, в якій беруть участь велика кількість людей. Вони раптово з’являються в будь-якому громадському місці. Їх завдання — провести невеликий за часом мітинг. Їхні дії обумовлені заздалегідь, тобто сущесвуют певний сценарій мітингу. Після того, як все що замислювалося зроблено, мобери розходяться.

Яку мету переслідують флешмоббери?

Важливий момент флешмобу полягає в тому, що учасники не платять і не отримують грошей за участь в акціях. Тому мета отримання грошових коштів відсутня.

Часто, учасники акції можуть переслідувати різні цілі.

 • Нерідко, можна спостерігати такі цілі як розвага і дозвілля, боротьба з суспільними стереотипами поведінки, «здивувати оточуючих» і т. д.
 • В основному цілі мобера — це чисто його психологічні потреби. Наприклад, самоствердження по типу «а слабо мені це зробити на людях», брак гострих відчуттів і адреналіну в крові, прагнення до причетності до загальної справи і т. д.
 • А також чисто соціальні цілі — емоційна підтримка з боку групи мобберов і придбання нових друзів в стані флешмоб акції.
 • Наведемо приклади флешмоб-акцій:

 • В 12:00 у будь-день, наприклад, 28 червня, всі бажаючі підходять до будівлі мерії. Люди починають кидати дріб’язок прямо в будівлю в знак протесту проти підвищення оплати послуг міського транспорту. Таким чином, люди намагаються дати грошей представникам влади, аби ті наповнили свої кишені і перестали обкрадати громадян. Даний сценарій можна назвати сценарієм акції в стилі політ-моб або соц-моб. Як видно на прикладі, ці акції носять політичний і социално характер. Як показала практика, такий вид мітингів виявляються більш безпечними та оперативними в порівнянні з відкритими мітингами і демонстраціями.
 • Досить широко відомий флешмоб під назвою «Регулярно!». Ця акція була спонтанною і проходила на Простягни рідного інтернету. Російське відділення сайту новин компанії BBC опублікувало дані дослідження, в якому йшлося про те, що більшість російських алькоголіков, що знаходяться в трудовому віці, померли від алкоголю, непредназначавшегося для прийому всередину. У зв’язку з висновками, користувачам сайту було запропоновано опитування: «Ви п’єте одеколон, антифриз або миючі засоби?» І варіанти відповіді:
 • «Регулярно»,
 • «Вкрай рідко»,
 • «Ніколи»,
 • «Я вобще не п’ю».
 • Велика кількість користувачів сайту були ображені. Багатьох розсмішив це опитування. В результаті величезна кількість людей відповіла «Регулярно» — в знак протесту проти образи. В результаті, навіть лічильник, не розрахований на таку кількість відповідей «Регулярно», постійно скидався. Важливо відзначити, що ця реакція була абсолютно спонтанною. Такий вид флешмоба прийнято називати i-моб. Відбуваються вони в інтернеті і кількість учасників досягає величезних значень.

 • Одна з найбільш видовищних на сьогоднішній день арт-моб акцій пройшла відразу в 10 країнах світу. Ця акція називалася «Thrill the world». Полягала вона в тому, що більше трьох сотень молодих людей, яких загримували під живих мерців танцювали відомий на весь світ танець Майкла Джексона «The Thriller». Протягом місяця молоді люди тренувалися і репетирували танець, в тому числі використовуючи відеопосібника в інтернеті.
 • Отже, відповідь на питання що таке флешмоб криється в идеалогии цих акцій. Флешмоб — це новий вид мітингу і вираження громадської думки, заснованого на творчому потенціалі його учасників.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.