Що таке Ethernet?

Ethernet (від англ. ether — ефір, і net — мережа) — це пакетна технологія передачі даних, що застосовується при побудові комп’ютерних мереж.

Трохи історії

Що таке ethernet світ дізнався вперше в 1973 році, коли працює в Xerox PARC (науково-дослідний центр корпорації Xerox) Роберт Меткалф написав главі дослідницького центру службову записку, що описує потенціал винайденої ним і його колегами технології.

У 1979 році Роберт йде з Xerox, відкриває компанію 3com, прізводящую обладнання для комп’ютерних мереж і об’єднує зусилля трьох гігантів комп’ютерної промисловості: Xerox, Intel, і Digital Equipment Corporation, щоб в 1980 році розробити стандарт DIX Ethernet. Новий стандарт швидко випередив у популярності запатентовані раніше технології ARCNET і Token Ring, а компанія 3com стала лідируючою в своїй галузі.

Технологія та її різновиди

Стандарти Ethernet визначають види з’єднань і електронних сигналів в комп’ютерних мережах на фізичному рівні. Простіше кажучи, це сама мережа, яка пов’язує наші комп’ютери, і принципи її роботи.

Спочатку, технологія передбачала використання коаксіального кабелю для з’єднання комп’ютерів у мережу, що обмежувало мережа напівдуплексним режимом роботи, але з пріхдом нових технологій стали застосовуватися виті пари і оптоволоконні кабелі, що дозволяють як приймати, так і відправляти інформацію пристроїв одночасно. Існує більше 30 різновидів Ethernet, що відрізняються швидкістю передачі даних, типом побудови мережі і використовуються кабелів, і максимальною довжиною сегмента мережі, однак не всі вони знаходили комерційне застосування, тому нижче будуть приведені тільки самі розповсюджений і відомі.

 • Xerox Ethernet — оригінальна технологія. Для з’єднання використовувався коаксіальний кабель. Максимальна швидкість передачі даних 3 Мбіт / с.
 • StarLan — перша модифікація, в якій застосовувалася кручена пара. Максимальна швидкість: 1 Мбіт / с.
 • 10BASE5 — перша модифікація зі швидкістю роботи до 10 Мбіт / с. Використовувався коаксіальний кабель.
 • StarLan10 — вперше стала доступна робота на швидкості до 10 Мбіт / с. при використанні витої пари. Надалі еволюціонувала в 10BASE-T, де використовувалося 4 дроти витої пари
 • 100BASE-T — група модифікацій, що використовують для передачі даних виту пару (3 або 5 категорії) зі швидкістю роботи до 100 Мбіт / с.
 • 100BASE-FX — дані передаються по оптоволокну зі швидкістю до 100 Мбіт / с. Максимальна довжина сегмента обмежена тільки величиною затухання в кабелі (до 10 км.).
 • 1000BASE-T — швидкість роботи до 1000 Мбіт / с. досягається при використанні витої пари типу 5е, де в роботі беруть участь 4 пари, кожна з яких пропускає до 250 Мбіт / с. Довжина сегмента до 100 м.
 • 1000BASE-LH — передає до 1000 Мбіт / с. по оптоволокну на відстань до 100 км.
 • Існують технології, що забезпечують швидкість роботи до 10 Гбіт / с. А до 2015 року очікується розробка технології, що дозволяє обмінюватися даними зі швидкістю 1 Тбіт / с. Однак для досягнення таких показників потрібно повне оновлення матеріальної бази, аж до впровадження безволоконной оптики (FSO-технології). Тоді, можливо, відповіддю за питанням «Що таке Ethernet?» буде слідувати зовсім іншу відповідь.

  Ethernet controller

  Ethernet controller — це мережева плата, або мережева карта, пристрій, через яке комп’ютер підключається до мережі ethernet. Зазвичай мережева карта вбудовується виробником в материнську плату для зручності і зниження вартості комп’ютера в цілому. Повноцінний відповідь на питання «Що таке ethernet controller?» гідний окремої статті із зазначенням всіх функцій, характеристик і типів мережевих адаптерів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.