Що таке девальвація?

девальвацією називають процес зменшення основної ціни національної валюти (знецінення) по відношенню до валюти інших країн. Тобто девальвація рубля — це зниження курсу рубля по відношенню до інших валют. Логічно зробити висновок, що девальвація гривні означає аналогічне знецінення гривні щодо іноземної валюти.

Поняття девальвація

Якщо ви хочете зрозуміти, що таке девальвація, зверніть увагу, що цей процес не можна плутати з інфляцією, хоча поняття і близькі, адже обидва вони ведуть до підвищення цін. Інфляція означає знецінення валюти в національному регіоні, а девальвація — це знецінення по відношенню до міжнародних ринків. Інфляція вкрай складно піддається контролю з боку держави, це стихійний процес. А девальвація — є усвідомлена міра Центробанку.

Але девальвація буває не тільки відкритою, коли Центробанк країни офіційно оголошує про неї відносно національної валюти. В цьому випадку знецінені паперові грошові кошти обмінюються або вилучаються з обігу. Також девальвація може носити прихований характер, коли держава зменшує вартість своєї грошової одиниці по відношенню до іноземних валют. При цьому знецінені гроші з обігу не вилучаються.

Наслідки девальвації

Отже, ми з’ясували, що таке девальвація рубля. Але найбільше людей хвилює питання наслідків цього явища в їхній країні.

Серед них можна виділити, як позитивні, так і негативні моменти. До перших відноситься, наприклад, збільшення попиту на товари вітчизняного виробництва всередині держави. Також відзначають зниження темпів витрачання золотовалютних резервів держави, як наслідок девальвації. І нарешті, стимуляція експорту, позитивний момент девальвації! Адже експортер обмінює отриману іноземну валюту на свою знецінену, в результаті він має девальваційний дохід.

Звичайно, не може бути все так гладко. Ми розуміємо, що девальвація несе в собі багато негативних наслідків:

 • Девальвація — є провокація інфляції, її темпи збільшуються, тому що в слідстві здешевлення вітчизняної продукції виробники просто збільшують ціни на внутрішньому ринку.
 • Довіра до валюти, яка знецінюється, природно втрачається.
 • Відбувається обмеження імпорту, так як на нього підвищуються ціни. Страждає і населення, і підприємства, яким необхідно закуповувати іноземні технології, сировину і т.д.
 • Люди біжать в банки, щоб зняти свої грошові кошти. Девальвація тягне за собою знецінення вкладів у національній валюті.
 • В девальвіруемой валюті знижується розмір пенсій, латок, тобто падає купівельна активність.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Фінанси. Додайте в закладки постійне посилання.