Що таке дефолт?

Термін «дефолт» взятий від англійського слова «default», що дослівно перекладається як невиконання зобов’язань або відмова від виплати боргів. Що таке дефолт? Іншими словами — це неможливість здійснювати виплати і погасити борг у встановлені терміни. Як правило, після дефолту настає банкрутство. Важливо звернути увагу на те, що дефолт може бути як на рівні держави, так і на рівні компанії або приватної особи.

Які види дефолтів бувають?

Виділяють два види дефолтів для фізичних та юридичних осіб:

 • Технічний дефолт
 • Безпосередній дефолт
 • Технічний дефолт — порушення позичальником окремих пунктів договору позики, при цьому він фізично може виконати умови договору. Прикладом технічного дефолту може служити відмова виплачувати відсотки, ненадання необхідної документації або невідповідність потрібного розміру капіталу позичальника реальним даним. Це не означає, що позичальник не виплачує борг, він порушує якийсь із пунктів договору. Такий дефолт не веде до банкрутства.

  Безпосередній дефолт — абсолютна неможливість позичальника виконувати зобов’язання за договором позики, тобто позичальник не може погасити заборгованість у встановлені терміни з тих чи інших причин.

  Чим загрожує дефолт?

  Найчастіше, для того щоб розрахуватися з боргами компанії або фізичній особі потрібно пожертвувати майном. У такому випадку компанія, як правило, піддається часткової або повної продажу або всі права по розпорядженню їй переходять до кредитора. Приватна особа зазвичай розплачується особистими цінними речами або нерухомістю.

  Що таке дефолт країни?

  Дефолт країни, по-іншому державний чи суверенний дефолт — це різке знецінення національної валюти, що призводить до того, що держава не може розплатитися з зовнішніми (перед іншими країнами) і внутрішніми (перед громадянами) боргами.

  Суверенний дефолт є небезпечним не тільки через свої масштаби, але через те, що не може залучити юридичну підтримку держави.

  Що таке дефолт рубля?

  Під словом дефолт в даному випадку розуміється різке знецінення (девальвація)

  рубля, сплеск інфляції, що веде до низької платіжної спроможності країни в цілому і громадян окремо.

  Якщо трапиться дефолт, що буде з кредитами?

  Слід зауважити, що сума самого кредиту не зміниться і навіть у випадку дефолту вам буде необхідно виплачувати ті ж гроші, які обговорені в договорі. Після дефолту ця сума може вже не здаватися такою непідйомною і громадянам буде простіше погасити кредит. Такий варіант можливий у разі знецінення національної валюти і номінального збільшення зарплати. Але не можна втрачати пильність, дефолт країни завжди супроводжується нестабільною економічною і політичною обстановкою і можливе скорочення робочих місць на ринку праці. А якщо людина втратить роботу, то йому нічим буде гасити кредит. Виходом може служити рефінансування кредиту і збільшення терміну його виплати. Для цього вам потрібно буде звернутися до свого кредитору і внести деякі поправки та зміни в договір.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Фінанси. Додайте в закладки постійне посилання.