Що таке CRM?

Сьогодні ми поговоримо про програмні додатках, створених спеціально для роботи у великих і середніх компаніях. Часом, дуже цікаво розібратися в тому, як сучасні комп’ютерні технології можуть активно сприяти розвитку відносин будь-якої компанії зі своїми клієнтами. Про це і поговоримо. Що таке CRM? Отже:

Customer Relationship Managment або Система управління взаємовідносинами з клієнтами

Як ми вже сказали, CRM — це прикладне програмне забезпечення, яке покликане керувати та автоматизувати різну інформацію по роботі і обслуговуванню клієнтів. Філософія системи будується на тому, що головною метою будь-якої компанії є розвиток її відносин зі своїми клієнтами. Основні завдання, які виконує система зводяться до розвитку відділу продажів, оптимізації маркетингу компанії та поліпшення обслуговування клієнтів.

Як функціонує і що таке CRM система? Вона працює за принципом накопичення даних і їх аналізу. Ланцюжок дій виглядає таким чином. Інформація про взаємодію з клієнтом надходить в єдину базу даних. Весь цей обсяг інформації створює різні гілки роботи і розподіляється по ним. Аналіз цих даних дає можливість фахівцям в своїй сфері наочно бачити похибки їх роботи, виправляти їх і розвивати нові перспективні напрями. Надходить інформація в систему включає в себе не тільки інформацію про клієнтів. Також в базі виявляються постачальники, партнери та внутрішні процеси самої компанії.

Дана система зарекомендувала себе в бізнес-середовищі, як дієвий інструмент у світі жорстокої конкуренції. Сміємо стверджувати, що жодна із сучасних великих компаній не зможе адекватно вибудувати стратегію свого розвитку без подібного помічника. Принцип автоматизму системи дає можливість зберегти величезну кількість часу на збір та обробку інформації. А час, на сьогоднішній день, — це самий головний ресурс, який може існувати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.